امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10432
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۳
تعداد بازدید: 220
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در اظهارات خود در مراسم روز عید ملی مقاومت و آزادسازی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در اظهارات خود در مراسم روز عید ملی مقاومت و آزادسازی جنوب لبنان در مشغره ضمن تبریک و تهنیت به مردم لبنان به مناسبت سالروز عید مقاومت و آزادسازی جنوب این کشور گفت که در این لحظه تمامی جانفشانی‌ها و شهدا و خانواده‌های آنها و تمامی زخمی‌ها، اسرا و کسانی که از زندان‌ها خارج شده‌اند و تمامی ملت خود را که در سرزمین خود پایمردی و مقاومت کردند را به یاد می‌آوریم. تمامی قربانیان از ارتش و ملت مقاومت و لبنانی‌ها و فلسطینی‌ها و سوری‌هایی که در این مبارزه به شهادت رسیدند، از جمله سید عباس موسوی و شیخ راغب حرب و حاج عماد مغنیه و تمامی شهدا را به خاطر می‌آوریم.

وی همچنین از اهالی بقاع غربی تشکر و قدردانی ویژه کرد که این مراسم در سرزمین آنها برای یادبود شهدا و ملت لبنان برگزار شده و قربانیان زیادی را داده است و نقش اساسی در مقاومت و پیروزی آن داشته است.

آزادسازی جنوب لبنان از ایام‌الله است

نصرالله روز آزادی جنوب لبنان را از ایام الله خواند و گفت که رحمت و برکات خداوند و تایید ایشان در آن روز برای ملت مقاوم لبنان متجلی شد و غضب خداوند نیز بر اشغالگران جاری گشت، این پیروزی ما و این شکست دشمنان یکی از روزهای خداوند بود.

وی ادامه داد که چنین روزهایی باید در خاطر ما زنده بماند و از یک نسل به نسل‌های دیگر منتقل شود، چرا که تجربه ملی عمیق و جانفشانی‌های بزرگی است که راه را برای رسیدن به آینده‌ای شرافتمندانه باز می‌کند.

یوم النکبة سال ۱۹۴۸ فاجعه‌ای برای تمامی عرب‌ها و مسلمانان است

وی گفت: البته روزهای غم انگیز نیز نباید فراموش شود؛ روزهای نکبت و شکست. در تاریخ ما روزهای نکبت و شکست و پیروزی‌ها وجود دارد، نکبت سال 1948 تنها نکبت فلسطین و ملت آن نیست، بلکه نکبت برای تمامی عرب‌ها و مسلمانان و تمامی ملت‌های منطقه است. اشتباه است که با این موضوع تنها در مقابله با یک ملت برخورد شود، منطقه ما همچنان از پیامدها و نتایج این نکبت رنج می‌برد.

ما با دو خطر بزرگ مواجه هستیم

نصرالله خاطرنشان کرد که برخی می‌خواهند ما این روزها را فراموش کنیم، چرا که می‌خواهند ما بدون تاریخ و بدون خاطره باشیم، ما این سال در حالی که با مجموعه‌ای از تهدیدات و خطرات مواجهیم، این روز را گرامی می‌داریم. ما با دو خطر بزرگ مواجه هستیم که من از آنها صحبت می‌کنم، خطر اول خطری است که از زمان روز نکبت باقی مانده و آن خطر اسرائیل و طمع ورزی‌های این رژیم است، خطر دوم نیز مربوط به تحولات سوریه یعنی کشور همسایه ما و در نزدیکی مرزهای ما است که جریان‌های تکفیری در آنجا وارد میدان شده‌اند.

اسرائیل پروژه خود را از فلسطین اشغالی با تمام اطمینان آغاز کرده است

نصرالله گفت که در مقابله با خطر اول یعنی اسرائیل باید گفت که این رژیم پروژه خود را از فلسطین اشغالی با تمام اطمینان آغاز کرده و حتی از ناحیه جامعه جهانی با انتقاد نیز مواجه نشد، این رژیم از زمان جنگ تموز آموزش می‌بیند و خود را تجهیز می‌کند و طرح‌های جنگی را بازبینی می‌کند و در جبهه داخلی خود مانورهایی را برگزار می‌کند. این رژیم در هر سال مانورهایی را در جبهه داخلی برگزار می‌کند که از نخست وزیر آغاز می‌شود و تا پلیس و سرباز ارتش و دفاع شهری را در بر می‌گیرد، آنها فردا مانوری را در جبهه داخلی خود برگزار خواهند کرد که نام آن را جبهه واحد سخت گذاشته‌اند.

اسرائیل همه روزه علیه ما تهدید به جنگ می‌کند

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه افزود: آنها اعتقاد دارند که جبهه داخلی محکمی دارند و برای جنگ در تمای ابعاد خود آماده هستند، آنها وزارت خاصی به عنوان وزارت جبهه داخلی دارند که جنگ را در زمان هر اتفاقی مدیریت می‌کند. اسرائیل همه روزه علیه ما تهدید به جنگ می‌کند و نیروهای خود را در مرزها مستقر می‌کند و به سوریه تجاوز و آن را موشک باران می‌کند. اسرائیل از سال 2006 خود را آماده کرده و شکاف‌های خود را پر کرده، اما ما در لبنان چه کرده‌ایم؟ تمامی ارگان دولت چه تصمیمی برای مقابله با رویارویی احتمالی در سطح اسرائیل اندیشیده‌اند؟ ملت در این صورت چه باید بکند؟ آیا از دولت خود می‌خواهد که آماده و مجهز شود و مسئولیت خود را بپذیرند؟ ما در لحظه تاریخی حساسی هستیم و برای تعارف کردن زمان نداریم. زمان آن است که ما سر خود را بالا بگیریم و مسئولیت‌های خود را بپذیریم.
ادامه دارد...‬‬‬‬‬‬‬

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها