امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104321
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «شبکه العالم»، 9 جمعیت فعال در زمینه دفاع از حقوق بشر در بحرین با صدور بیانیه‌ای مشترک اعلام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «شبکه العالم»، 9 جمعیت فعال در زمینه دفاع از حقوق بشر در بحرین با صدور بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: برخورداری از درمان، حق اساسی هر انسانی است و در منشورها و قوانین بین‌المللی که دولت بحرین نیز آنها را امضا کرده بر آن تاکید شده است.

در این بیانیه آمده است: وضعیت حقوق بشر در بحرین به مرحله بسیار خطرناکی رسیده است به گونه‌ای که نهادهای مدنی و سازمان‌های حقوق بشری مجال پرداختن به وضعیت همه قربانیان نقض برنامه ریزی شده حقوق بشر را ندارند. از این رو گروهی از سازمان‌های حقوق بشری و نهادهای مدنی و فعالان داخل و خارج بحرین تصمیم گرفته‌اند کمپین حقوقی و رسانه‌ای آزادی «جعفر معتوق» را راه اندازی کنند.

جعفر معتوق که بینایی خود را در حادثه‌ای از دست داده است، بدون بازجویی و یا تفهیم اتهام واقعی، در حالی که در بیمارستان تحت درمان بود به 10 سال زندان محکوم شده است.

این درحالی است که بر پایه رای دادگاه می‌بایست معتوق برای معلوم شدن وضعیت جسمی‌اش به پزشک متخصص ارجاع داده می‌شد، اما رای دادگاه اجرا نشد.

در بیانیه نهادهای حقوق بشری بحرین آمده است: امکان درمان و بازگرداندن بینایی این فعال بحرینی، در خارج از این کشور وجود دارد.

کمپین آزادی جعفر معتوق قرار است 19 ماه میلادی جاری راه اندازی شود و برنامه‌هایش بزودی اعلام می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها