امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104328
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، وزرای خارجه مسکو، برلین، پاریس و کی‌یف برای بررسی شرایط و تحولات اخیر اوکراین ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، وزرای خارجه مسکو، برلین، پاریس و کی‌یف برای بررسی شرایط و تحولات اخیر اوکراین و به خصوص مبحث انتقال کمک‌های بشردستانه روسیه به این کشور، در پایتخت آلمان دور هم آمدند.

بر اساس این گزارش، وزرای مزبور پیش از شروع جلسه، در پارک دهکده تفریحی «بورسیگ» با یکدیگر قدم زدند و پس از آن برای صرف شام کاری و ادامه مذاکرات، به درون ساختمان محل برگزاری نشست رفتند.

بر اساس اعلام پیشین، راه‌های کلی حل بحران اوکراین و مسئله کاروان حامل کمک‌های بشردوستانه روسیه برای اهالی شرق این کشور بحران‌زده، از جمله محورهای مذاکرات خواهد بود.

پیش از شروع این جلسه، «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر امور خارجه آلمان با انتشار بیانیه‌ای گفته بود که این «هیچ تضمینی برای موفقیت این مذاکرات وجود ندارد و اعضای حاضر در این نشست تنها سعی خواهند کرد که گام‌های (لازم برای حل بحران) را به جهانیان نشان دهند.»

روابط روسیه و اوکراین پس از روی کارآمدن دولت غرب‌گرا در کی‌یف و به خصوص با الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه، بسیار متشنج شده است.

کاروان حامل کمک‌های بشردوستانه مورد بحث در این خبر نیز، کاروانی است متشکل از 280 تریلر که منتظر صدور مجوز کی‌یف برای انتقال اقلام ضروری به مردم شرق اوکراین است.

مردم ساکن مناطق شرقی اوکراین، که چند ماهی است صحنه درگیری استقلال طلبان و ارتش این کشور است، اکثراً روس‌تبار هستند. درگیری‌های خونبار باعث کاهش ذخایر سوخت و مواد غذایی در این مناطق شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها