امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104349
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «احمدرضا مختارپور قهرودی» پدر علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مدیر انتشارات انقلاب

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «احمدرضا مختارپور قهرودی» پدر علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مدیر انتشارات انقلاب اسلامی صبح دیروز دوشنبه 25 مرداد بر اثر بیماری درگذشت.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی درگذشت این مجاهد نستوه انقلاب اسلامی را به خانواده محترم ایشان تسلیت عرض کرده و علو درجات را برای آن مرحوم طلب می‌کند و همچنین برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره ایشان و شناساندن چهره انقلابی وی توجه مخاطبان را به قسمت‌هایی از کتاب «تاریخ شفاهی مسجد جلیلی» که قسمت‌هایی از آن به شرح زندگانی و خاطرات ایشان می‌پردازد جلب می‌کند:

احمدرضا مختار پور متولد سال 1310 در کاشان است. او در ده سالگی به تهران آمد. تقریبا از سال 1341،به وسیله آقای قاضی، یکی از فعالان مسجد جلیلی، با این مسجد و آیت الله مهدوی کنی آشنا شده و به فعالیت‌های سیاسی در آن می پردازد که چندین بار نیز از سوی ساواک بازداشت می‌شود. مسجد جلیلی یکی از کانون‌های فعال برای سازماندهی مبارزین علیه رژیم پهلوی بود که در آن علاوه بر فعالیت‌های سیاسی، فعالیت‌های آموزشی نیز صورت می‌گرفت. افزون بر آن، انجام امور خدماتی و رسیدگی به وضع مستمندان نیز از جمله ویژگی‌های این مسجد بود.

فعالیت‌های مرحوم احمدرضا مختارپور قبل از انقلاب‌اسلامی در مسجد، انتشار رساله و نوارهای امام بود. او، همچنین از اعضای گروه امداد به بیماران مستمند است که مسجد برای رسیدگی به وضع بیماران مستمند تشکیل داده است. در ذیل قسمت‌هایی از خاطرات شفاهی ایشان را که در این کتاب آمده است مرور می‌کنیم:

«پخش اعلامیه‌ها در طیف وسیعی صورت می‌گرفت. یک چندتایی به هرکسی می‌دادند. شب‌ها یا می‌چسباندند یا می‌ریختند تو خانه‌ها یا می‌گذاشتند لای مفاتیح، به افراد اشاره می‌کردند که لای مفاتیح است، می رفتند و بر می‌داشتند این جا در پخش اعلامیه خیلی فعالیت داشتند؛ یعنی فعالین این مسجد نصف این اعلامیه‌های تهران را مخفیانه می‌رساندند؛ البته، همه شان را گرفتند و بردند ساواک حتی علی قاضی، دوست ما را توی زندان پایش را شکستند.»

لازم به ذکر است کتاب تاریخ شفاهی مسجد جلیلی در سال 1383 به شمارگان 1500 نسخه و به قلم خانم پروین قدسی نژاد روانه بازار نشر گردیده است.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها