امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104352
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد مهرنیا درباره این کتاب گفت: کتابی را با نام «ستاره‌های نبرد هوایی» به چاپ رساندم که امسال جلد دوم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد مهرنیا درباره این کتاب گفت: کتابی را با نام «ستاره‌های نبرد هوایی» به چاپ رساندم که امسال جلد دوم آن نیز چاپ شده است.

احمد مهرنیا با اشاره به چاپ جلد دوم کتاب «ستاره‌های نبرد هوایی» گفت: جلد سوم این مجموعه به انتشارات سپرده شده است و بیش از نیمی از تدوین جلد چهار این مجموعه به اتمام رسیده است؛ امیدواریم بتوانیم پنج جلد از این مجموعه را آماده چاپ کنیم.

وی ادامه داد: جلد سوم این مجموعه هم آماده شده و به انتشارات سپرده شده تا چاپ شود. همچنین جلد چهارم این مجموعه هم در حال تدوین است و بیش از نیمی از آن آماده شده است.

این نویسنده و پژوهشگر با تاکید بر این که امیدواریم بتوانیم پنج جلد را آماده کنیم، گفت: هر جلد از این کتاب شامل خاطرات و زندگی نامه همراه با عکس 50 خلبان دوران دفاع مقدس است.

وی همچنین درباره ایده‌اش برای چاپ این کتاب‌ها ادامه داد: ایده‌ای که باعث شد جلد اول «ستاره‌های نبرد هوایی» را بنویسم، عملیات بزرگی به نام حمله به الولید بود که در مقیاس جهانی اهمیت داشت. هنگامی که درگیر این کتاب شدم و با بیش از 70 خلبان صحبت کردم، دیدم گاهی خود من که خلبان بودم آن‌ها را نمی‌شناختم. با خودم گفتم چطور است که ما خودمان خلبان‌های خودمان را نمی‌شناسیم؟ بنابراین تصمیم گرفتم بیوگرافی خلبان‌های دوران جنگ را بنویسم.

مهرنیا درباره روند نگارش این کتاب گفت: به این دلیل که همه این افراد از یک گروه شغلی بودند و شرایط تقریبا مشابهی داشتند، کتاب ممکن بود تکراری به نظر برسد و خواننده را خسته کند بنابراین تصمیم گرفتم در کنار هر زندگینامه، چند خاطره و عکس هم اضافه کنم تا به جذابیت کتاب افزوده شود.

وی با بیان این که با این کار، این کتاب‌ها به نوعی هم کتاب مرجع و هم کتابی جذاب برای خوانندگان معمولی است، گفت: این مجموعه به کلیه خلبان‌های زمان جنگ می‌پردازد، چه هواپیماهایی که جنگنده بودند و چه هواپیماهای ترابری، ضمن این که نام شهدا و افراد فوت شده هم در این کتاب وجود دارد.

این پژوهشگر درباره بازخوردهایی که از این مجموعه گرفته است، اظهار کرد: با توجه به این که شماره تماس من در کتاب هست، تماس‌ها و همچنین ایمیل‌هایی از سراسر کشور دریافت کرده‌ام که از چنین اقدامی اظهار رضایت کرده‌اند و فکر می‌کنم جای چنین کتابی خالی بود.

مهرنیا همچنین از این خبر داد که کتاب دیگری شامل خاطرات خلبان آزاده‌ای به نام امیر سرتیپ جعفر وارسته به نام «خلبان بی‌پروا» را در دست تألیف دارد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها