امروز : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 29
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104354
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان، حجت‌الاسلام سید مهدی علیزاده موسوی ظهر امروز در کنگره بین‌المللی جریان‌های افراطی و تکفیری از

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان، حجت‌الاسلام سید مهدی علیزاده موسوی ظهر امروز در کنگره بین‌المللی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علما اسلام در زاهدان گفت: اگر امروز ما نگاهی به جهان اسلام بیندازیم جایی را نمی‌بینیم که زخمی برنداشته باشد و به طور مثال در کشورهایی مانند پاکستان از سال 2006 قریب به هشت هزار کشته و شهید داشته است.

دبیر کنگره بین‌المللی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام افزود: شاید یکی از علل عمده این شرایط طرحی باشد که غربی‌ها انجام دادند و در تحقیقات، رشد اسلام در غرب بیشتر است و امروز در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا در کنار هر کلیسا مسجد بنا شده است.

گفتنی است، پروژه‌ای که امروز غرب رقم می‌زند و تا امروز موفق هم بوده است پروژه اسلام علیه اسلام است.

اگر همه علمای اسلام جمع شوند و تکفیر جهان اسلام را حرام کنند، پیروز خواهیم شد و امروز با تمام توان به دنبال این هستیم که این وضعیت را ایجاد کنیم و این یکی از پیش‌‌نشست‌هاست که امروز برگزار شد و یکی از این پیش‌نشست‌ها را در کشور پاکستان برگزار کردیم و با اتفاق همه بر این نظر بودند که جهان اسلام به شدت در شبکه‌های مختلف اسلام‌ستیزی را گسترش می‌دهند و این نه به نفع شیعه و نه به نفع سنی است.

شعار غربی‌ها امروز «یک مسلمان خوب یک مسلمان مرده است» است و مراجع شیعه به این نتیجه رسیدند که اگر یک اتحاد و همگرایی بین علمای شیعه و سنی ایجاد شود می‌توانند در مقابل جریان تکفیری بایستند.

کنگره بین‌المللی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام برنامه دارد که 200 نفر از علما بنام دنیا را جمع کند و یک اجتماع بزرگ برگزار کند تا یک موضع‌گیری برای تکفیر اهل قبله گرفته شود.

قریب به 120 نفر از علمای سوریه در همایشی که در آنجا برگزار شد شرکت کردند.
انتهای پیام/75009/م40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار