امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104364
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری حبیب ایل بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و نشست خبری  پنجاهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری حبیب ایل بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و نشست خبری  پنجاهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان آفتاب اراک با حضور  «حسین شاکری» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ، سعید عبدالحمیدی مدیر استان مرکزی انجمن سینمای جوانان و دبیر اجرای جشنواره صبح امروز 26 مردادماه در سالن اجتماعات انجمن سینمای جوان برگزار شد.

حبیب ایل بیگی در جریان نشست خبری این انجمن با محور معرفی برنامه ها و سیاست های دوره جدید مدیریت، گفت: انجمن تلاش دارد تا از آثاری حمایت کند که نماینده‌ای شایسته و تاثیرگذار برای انقلاب اسلامی و مردم کشور باشند.

ایل بیگی تصریح کرد: تلاش برای حضوری تاثیرگذار در منطقه، کشورهای اسلامی و جهان ، "ایجاد اشتغال پایدار برای فیلمسازان و عکاسان کشور"، "تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان سینمای آینده"، "کاهش تصدی گری و واگذاری کارهای اجرایی به بخش غیردولتی انجمن"، "حمایت از فیلمسازان و عکاسان با رویکرد عرضه آثار در بازارهای سینمایی و کسب درآمد از این طریق"، "تلاش برای ارتباط بیشتر با سازمان‌های دولتی و غیر دولتی و بهره گیری از امکانات آن‌ها برای رونق سینمای جوان" از دیگر اهداف ماست.

وی تاکید کرد: بر این اساس کارگروه های علمی و آموزشی مختلفی با حضور کارشناسان در حوزه هایی چون کارگردانی، تدوین و جلوه های بصری، فیلمنامه نویسی و ... تشکیل شده تا دروس و شیوه آموزشی این دوره تبیین شود که نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوان به برگزاری برخی از دوره های آموزشی به صورت تک درس اشاره کرد و افزود: بیش از دو هزار و دویست هنرجو در حال گذراندن دوره‌های آموزشی انجمن هستند.

وی تولید فیلم کوتاه مطابق با استاندارهای جهانی و سینمای حرفه ای را از اولویت های کاری انجمن دانست و افزود: شناخت بازارهای منطقه ای و جهانی و تطبیق مکانیزم تولید و بازاریابی با روش ها و تکنولوژی های روز صنعت فیلمسازی از اولویت های اصلی فعالیت ما محسوب می شود.

ایل بیگی توجه به ارزش های انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس با بیانی غیر شعاری و غیر سطحی و توجه به مسائل انسانی، اخلاقی و تربیتی شامل مفاهیم قرآنی، رستگاری، ایمان، تقوا و ...توجه به جغرافیای شهری، فرهنگ بومی، آیین ها و مراسم مناطق مختلف را از موضوعاتی دانست که در اولویت حمایت انجمن قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: مسائل روز جامعه، خانواده و شهر شامل حقوق شهروندی، فرهنگ شهرنشینی، محیط زیست، حریم شهروندی، بهداشت، آموزش و پرورش، حمل و نقل از جمله مظاهر تولیدات اجتماعی هستند که مورد حمایت قرار می گیرند. به صورت ویژه نیز از تولیداتی حمایت خواهد شد که به مقوله اقتصاد مقاومتی توجه کردند. نمایش دست آوردهای جدید علمی دانش بیان نیز موضوع مهم دیگری است که مورد حمایت انجمن سینمای جوانان ایران قرار می گیرد.

وی افزود: در تقسیم بندی‌های حمایتی از تولیدات آموزشی، فیلم های اول و تولیدات حرفه‌ای سینمای جوان حمایت خواهیم کرد. در طول سال جاری، در25 دفتر انجمن در سراسر کشور شورای تولید تشکیل شده و با بررسی طرح‌ها و فیلمنامه‌ها قرارداد حمایت از تولید 50 فیلم منعقد شده است.

مدیر عامل انجمن سینمای جوان در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: اولویت حضور و ارتباط انجمن در سطح بین الملل کشورهای هستند که مشترکات فرهنگی و اسلامی با ما داشته باشند.

وی افزود: بر این اساس تلاش می شود تا با هنرمندان و مسئولان فرهنگی و سینمایی کشورهای همسایه، کشورهای فارسی زبان و کشورهای اسلامی ارتباط برقرار کنیم. در مرحله اول عراق، پاکستان،  افغانستان، کویت در دستور کار قرار گرفت و پیشنهاد آموزش سینمایی جوانان عراقی در دوره های آموزشی انجمن در ایران و تعامل با سینمای تونس نمود این جریان است.

ایل بیگی تاکید کرد: تمامی هزینه این آموزش باید از طرف عراقی تامین شود و ما برای انتقال دانش و تجربیات آموزشی انجمن سینمای جوانان باید هزینه لازم را دریافت کنیم. تمامی امکانات و بودجه انجمن سینمای جوانان ایران مختص به جوانان ایرانی است و ما موظفیم که این اصل را رعایت کنیم. برای ارتباط با کشورهای همسایه مقرر شد تا در جشنواره های منطقه ای که در مناطق مرزی برگزار می شوند امکان حضور، هنرمندان همسایگان ایران فراهم شود.

وی خاطر نشان کرد: در بخش بین الملل بیش از دو هزار و 800 فیلم کوتاه از 104 کشور برای این رویداد فرستاده شدند که هیات انتخاب در حال بازبینی است. برگزاری هفته فیلم سینمای هلند از 5 تا 9 مهر ماه سال جاری یکی دیگر از برنامه های بخش بین الملل انجمن است.

وی ارتباط با مخاطب را یکی از نیازهای فیلمسازان جوان دانست و افزود: هنرمند باید در معرض قضاوت مخاطبان قرار گیرد تا پیام اثر خود را منتقل کند به همین دلیل تلاش می کنیم با برگزاری هفته های فیلم و عکس، جشنواره استانی، جشنواره منطقه ای و در نهایت جشنواره فیلم کوتاه تهران این فرصت را فراهم کنیم. در اولین گام گردهمایی ها هنرمندان را برگزار کردیم که بیش از 2 هزار هنرمند در این رویدادها حضور داشتند.

ایل بیگی جشنواره‌های منطقه‌ای را رویدادهایی دانست که انجمن در رویه خود بر برگزاری منظم آن ها تاکید دارد و خاطر نشان کرد: بر این اساس نخستین جشنواره منطقه ای سینمای جوان از دوم تا پنجم شهریورماه در سال جاری در شهر اراک برگزار خواهد شد و طی مراسم ویژه اختتامیه این رویداد را در شهر خمین زادگاه بنیان گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) برگزار خواهیم کرد تا همراه با هنرمندان حاضر در این رویداد با آرمان های انقلاب اسلامی و امام راحل تجدید پیمان کنیم جشنواره منطقه ای دیگر سینمای جوان از 22 تا 25 شهریور ماه در شهر تربت حیدریه برگزار می شود.

وی به جشنواره فیلم کوتاه تهران اشاره کرد و افزود: در این دوره از جشنواره تغییرات زیادی اعمال نکردیم چون نیاز به زمان بیشتری برای تحول در حوزه تولید است. امسال نیز مثل سال های گذشته تعداد زیادی فیلم برای حضور در جشنواره داوطلب شدند و حدود یک هزار و 800 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که این آمار نشان دهنده رونق سینمای کوتاه نیست بلکه از یک بی برنامگی و شلختگی در حوزه تولید خبر می دهد که باعث ترافیک در بخش ورودی جشنواره فیلم کوتاه تهران شد.

ایل بیگی اضافه کرد: این ازدیاد در نهایت باعث افزایش فشار بر روی هیات انتخاب جشنواره فیلم کوتاه می‌شود بنابراین ما تلاش می کنیم تا در حد توان خود از بی برنامگی در حوزه تولید جلوگیری کنیم و به جای کمیت بر کیفیت آثار بیفزاییم و در این مسیر برگزاری رویدادهایی چون گردهمایی سالانه فیلمسازان و عکاسان، جشنواره های استانی و جشنواره های منطقه ای به فرصتی برای گزینش اولیه آثار مبدل خواهند شد و به مرور آثار را غربال خواهیم کرد.

وی در بخش استان ها نیز به این نکته اشاره کرد: با توجه به بضاعت انجمن این امکان وجود ندارد که دفاتر جدیدی در شهرهای نیازمند به برخورداری از امکانات سینمایی احداث کنیم به همین منظور رویه دیگری در نظر گرفتیم تا با افزایش فعالیت های دفاتر انجمن در مرکز استان ها این دفاتر تمامی شهرهای استان خود را در حوزه های حمایت از تولید، آموزش و ایجاد فضاهای نمایشی تحت پوشش قرار دهند.

مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران افزود: در اولین اقدام برخی از مدیران حرفه ای در دفاتر انجمن را که عنوان سرپرست داشتند را ارتقای درجه داده و به عنوان مدیراستانی انجمن سینمای جوان یا رییس دفتر انجمن در شهرها منصوب و معرفی کردیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود درباره حوزه عکس گفت: با تشکیل مدیریت عکس در انجمن به مرور قصد داریم جایگاه عکس را در سطح فرهنگ عمومی کشور تقویت کنیم راه اندازی مجدد آژانس عکس ایران نیز یکی دیگر از اقدامات ما بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها