امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10439
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۳
تعداد بازدید: 232
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری محیط، ارتش نیجریه امروز شنبه اعلام کرد که در جریان عملیات بزرگی که از یک هفته پیش در شمال شرق نیجریه آغاز کرده ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری محیط، ارتش نیجریه امروز شنبه اعلام کرد که در جریان عملیات بزرگی که از یک هفته پیش در شمال شرق نیجریه آغاز کرده است همه ادوگاه‌های آموزشی وابسته به گروه شورشی بوکوحرام را تا نزدیکی مرز کامرون نابود کرده است.
کریس اولوکلاده یک مقام ارشد ارتش نیجریه گفت: اعضای بوکوحرام اقدام به برپا کردن بیمارستان‌های صحرایی در اردوگاه‌ها کرده بودند و ده‌ها تن از اعضای این گروه در جریان عملیات ارتش کشته و یا دستگیر شدند.

گودلاک جاناتان، رئیس جمهور نیجریه از 14 مه (24 اردیبهشت) در استان‌های بورنو، یوبی و اداماوا در شمال شرق نیجریه حالت فوق العاده اعلام کرده و در تعقیب و مبارزه با شورشیان بوکوحرام است.

بیش از 2 هزار سرباز در عملیات علیه شبه‌نظامیان بوکو حرام شرکت داشته‌اند.

سرتیپ کریس اولوکلاده در یک کنفرانس خبری تصاویری را نمایش داد که به گفته او تجهیزات بیمارستانی و خوابگاه ساخته شبه‌نظامیان در این اردوگاه را نشان می‌دهد.

از سوی دیگر مقامات نیجریه همچنین اعلام کردند ارتش این کشور با حمله به یکی از پایگاه‌های گروه بوکوحرام، چند گروگان را آزاد کرد.

با حمله نیروهای مسلح نیجریه به پایگاه های بوکوحرام در شمال شرقی این کشور سه زن و شش کودک از دست افراد این گروه شورشی نجات یافتند.

نیروهای بوکوحرام این افراد را روز هفتم ماه مه و در حمله به شهر بوما، واقع در شمال شرقی نیجریه ربوده بودند.

هنوز اثری از یک زن و دو کودک دیگر که در حمله بوکوحرام به بوما ناپدید شده‌اند، نیست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها