امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104392
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۲
تعداد بازدید: 18
رضا کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره ابهام در چگونگی تلف شدن یک قلاده خرس قهوه‌ای در فیروزکوه اظهار داشت: به دلیل فاسد شدن بدن این گونه ...

رضا کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره ابهام در چگونگی تلف شدن یک قلاده خرس قهوه‌ای در فیروزکوه اظهار داشت: به دلیل فاسد شدن بدن این گونه جانوری هنوز علت مرگ آن مشخص نشده است و این موضوع در دست بررسی است.

رئیس اداره محیط زیست فیروزکوه با بیان اینکه احتمال دارد که یک هفته از زمان تلف شدن این خرس قهوه‌‌ای گذشته باشد، ابراز داشت: هم‌اکنون در حال بررسی هستیم تا مشخص شود این گونه نادر جانوری به شکل طبیعی تلف شده یا اینکه توسط گلوله از بین رفته است.

به گفته رئیس اداره محیط زیست فیروزکوه، خرس‌ قهوه‌ای در دسته گونه‌های جانوری نادر قرار دارد که هم‌اکنون در خطر انقراض است.

وی ادامه داد: تاکنون گزارش‌های متعددی از مشاهده خرس قهوه‌ای در این منطقه ارائه شده است اما هنوز تصویربرداری از این گزارشات صورت نگرفته است.

کرمی همچنین با بیان اینکه پراکندگی گونه‌های جانوری در این منطقه زیاد است، اضافه کرد: 74 هزار هکتار از این منطقه جزء مناطق شکار ممنوع است.

وی گفت: با توجه به وسیع بودن اراضی تحت حفاظت محیط زیست و شکار ممنوع در این منطقه، کم بودن تعداد محیط‌ بانان و پایین بودن سطح امکانات، شریط برای افراد سودجو و شکارچیان مهیا است.

کرمی با اعلام اینکه جریمه شکار خرس قهوه‌ای مبلغی بالغ بر 50 میلیون ریال است، ادامه داد: متاسفانه شکارچیان به دلیل تجهیزات و امکاناتی که در اختیار دارند همیشه یک قدم از محیط بانان جلوتر هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها