امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104393
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، سید مرتضی نبوی در برنامه چشم‌انداز سیمای جمهوری اسلامی مرکز بوشهر، گفت: خون امثال رئیسعلی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، سید مرتضی نبوی در برنامه چشم‌انداز سیمای جمهوری اسلامی مرکز بوشهر، گفت: خون امثال رئیسعلی دلواری در رگ‌های مردم استان بوشهر در جریان است، مردم بوشهر بهترین مرزبانان هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی و بسته نیست و اقتصاد مقاومتی که امروز در ادبیات جهان هم شناخته شده یعنی اقتصادی که درجه مقاومت آن در مقابل بحران‌ها، فشارها و در مقابل تهدیدات بالا می‌رود.

وی ادامه داد: همان طور که یک انسانی از درجه مقاومت بالایی برخوردار است و در مقابل انواع سختی‌ها و میکروب‌ها می‌تواند مقاومت کند، دارای ایمنی بالایی است و اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که وقتی در مقابل تهدیدها و چالش‌ها قرار گرفت بتواند به ‌خوبی مقاومت کند، انعطاف داشته باشد و در هر شرایطی بتواند رشد داشته باشد.

نبوی خاطرنشان کرد: سیاست‌هایی که رهبر معظم انقلاب در مورد اقتصاد مقاومتی ابلاغ فرمودند با این هدف بود که خواستند درجه اقتصاد ما بالا رود که در هر شرایطی بتوانیم آن انعطاف لازم را داشته باشیم تا تهدیدها را دفع کنیم و پیشرفت خودمان را به طور مستمر ادامه دهیم.

وی یادآور شد: مقدار زیادی از اقتصاد ما متکی به درآمد نفت آن‌هم از راه فروش نفت خام و گاز تامین می‌شود و وقتی فروش نفت تحریم می‌شود روی درآمدهای عمده ما تاثیر می‌گذارد که متاسفانه از زمانی که درآمد نفت مطرح شده در ایران که به سال‌های 1350 برمی‌گردد از آن موقع اقتصاد ما به درآمدهای نفتی متکی شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اقتصاد تک محصولی خود به خود آسیب‌پذیراست، بیان داشت: بیش از 50 درصد بودجه‌های عمومی دولت از محل فروش و درآمد نفت تامین می‌شود.

نبوی گفت: این امر موجب شده تا دیگران احساس کنند که از این ناحیه ما آسیب‌پذیر هستیم از این نظر وقتی فشار بیاورند و تحریم کنند مردم ما تحت فشار قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: برای اینکه درجه اقتصاد ما بالا برود یکی از ضرورت‌ها این بود که اقتصاد مقاومتی مطرح شود و نتیجه این باشد که اقتصاد ما درون‌زاد باشد و جوشش اقتصاد از درون باشد و اقتصاد از درون بچرخد در عین حالی که برون‌گراست.

عضو کمیته حل اختلاف سران قوا تصریح کرد: یکی دیگر از اهداف اقتصاد مقاومتی این بود که از اقتصاد تک پایه خارج شویم تا بتوانیم گسترده باشیم و هم صادرات و واردات را با کشورهایی متعهد باشد و محدود به چند کشور نباشد و این با یک دیپلماسی فعال اقتصادی پدید می‌آید.

نبوی با بیان اینکه ما از نظر علم و فناوری دارای پیشرفت خوبی هستیم، اضافه کرد: ما باید شرایطی را پدید بیاوریم که نقش دانش و فناوری پررنگ تر باشد و باید علم و فناوری را تجاری‌سازی کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ما باید تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کرده و شرایطی را فراهم کنیم که اقتصاد ما بتواند در یک مسیر پایداری اهداف چشم‌انداز را تعقیب کند و به‌موقع به آن دست یابد.

وی یادآور شد: یکی از پایه‌های مهم اقتصاد مقاومتی بحث مشارکت گسترده مردم است و این کار برعهده دولت و مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه است که زمینه‌ای را فراهم کنند که مردم به جای اینکه اگر اندوخته‌ای دارند ببرند در کارهای دلالی، بیاورند در کار و خدمات سرمایه‌گذاری کنند.

نبوی تاکید کرد: سیاست‌های اصل 44 که مقام معظم رهبری ابلاغ فرمودند به این جهت است و به دنبال آن یک لایه‌ای تدوین شد تا شرایط فراهم شود که مردم حداکثر مشارکت را داشته باشند.

عضو کمیته حل اختلاف سران قوا خاطرنشان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب دولت نباید بنگاه‌داری کند بلکه دولت باید سیاست‌گذاری، نظارت و هدایت کند و این مردم هستند که باید در سطوح مختلف در قالب تعاونی‌ها و شرکت‌های سهامی بزرگ مشارکت کنند و همه کارآفرینان به صحنه بیایند.

وی اضافه کرد: در سیاست‌های مقاومتی باید مشکلاتی که برسر راه اقتصاد مقاومتی قرار دارد برداشته شود و آن هم فراهم کردن محیط مناسب برای کسب و کار است که خوشبختانه این به‌دست دستگاه‌های تصمیم‌گیر است.

نبوی سیستم بروکراسی را مانعی بر سرراه سرمایه‌گذاری مردم در کار تولید و خدمات برشمرد و متذکر شد: این مشکلات بوروکراسی باید روان شود و بانک‌ها باید قوانین دست و پاگیر را حذف کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت جدید هم براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برنامه‌هایی را تدوین کرده‌اند که قسمتی خود دولت تصمیم‌گیری می‌کند و لایه‌ای را نیز به مجلس ارائه می‌دهند و نهایتاً برنامه ششم براساس سیاست اصل 44 و سیاست‌های مقاومتی در جهت رسیدن به اهداف چشم‎انداز خواهیم داشت.
انتهای پیام/66001/ن/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها