امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10440
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۳
تعداد بازدید: 282
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ سید حسن نصرالله در ادامه سخنانش به مناسبت عید مقاومت و پیروزی که در شهرک «مشغرة» واقع در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ سید حسن نصرالله در ادامه سخنانش به مناسبت عید مقاومت و پیروزی که در شهرک «مشغرة» واقع در بقاع غربی زادگاه شهید بزرگ «عماد مغنیه» سخنرانی می‌کرد، گفت: همه ما خواهان ارتشی قدرتمند هستیم که از میهن دفاع کند و مسئولیت خود را برعهده بگیرد. اما برای مسلح کردن این ارتش و فراهم کردن نیازهای تسیلحاتی آن و ایجاد شکوه و هیبتی برای آن در برابر دشمن چه کردیم.

آمریکا خواهان تجهیز ارتش مقاوم در برابر اسرائیل نیست

دبیرکل حزب الله لبنان که سخنانش به طور مستقیم از شبکه خبری المنار پخش می شد، اظهار داشت: ما از سال 2005 میلادی تاکنون حتی یک پاسخ هم در این ارتباط نشنیده‌ایم و هرچه بوده پاسخ‌های عذر و بهانه بوده است. چون آمریکایی‌ها تشکیل چنین ارتشی را وتو می‌کنند. بله آمریکایی‌ها نمی‌خواهند هیچ ارتش عربی در منطقه در صورتی‌که بخواهد در برابر اسرائیل ایستادگی و مقاومت کند، مسلح به سلاح یا تجهیزاتی شود.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: در حالی‌که فروش سلاح برای سوریه ممنوع است، اما سلاح‌های بسیاری به بسیاری از کشورها فروخته می‌شود، چون در آنجا تضمین‌هایی در خصوص عدم شلیک حتی یک گلوله از سوی این کشورها به سمت اسرائیل به آمریکا داده شده است، اما از مسلح کردن ارتش لبنان بیم دارند، چون می‌ترسند که این ارتش به مبارزه با اسرائیل برود.

رژیم صهیونیستی به مسلح کردن شهرک نشینان در روستاهای مرزی ادامه می‌دهد

سید حسن نصرالله در ادامه سخنانش گفت:‌ در بخش مدنی و غیرنظامی دولت لبنان از سال 1948 تاکنون چه کرده است؟ چه کسی مسئول جبهه داخلی لبنان است؟ در این جبهه به هیچ وجه آمادگی صورت نگرفته است. در لبنان نه خبری از پناهگاه وجود دارد و نه اتاق‌های امن. آیا نباید از دولت خواست آمادگی بخش مدنی و غیرنظامی را برعهده گیرد؟ بله در این بین و در حوزه ساختارهای زیربنایی تلاش‌ها و اقداماتی از سوی مقاومت صورت گرفته است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی درحالی به مسلح کردن شهرک نشینان خود در روستاهای مرزی ادامه می‌دهد که ما سلاح موجود در دست اهالی شهرها و روستاهایمان در مناطق مرزی را غیر قانونی و نامشروع می‌خوانیم.

امروز لبنان دارای قدرتی است که اسرائیل را شکست داد

سید حسن نصرالله گفت:‌ هرگاه مقاومتی در برابر هرگونه تجاوزی در لبنان مشاهده شده، از جمله تجاوز در برابر اسرائیل در آنجا نام و نشانی از مردم لبنان وجود داشته و این همان مقاومت است. منظور من فقط مقاومت حزب الله نیست، در لبنان تلاش‌ها و اقدامات بسیاری از سوی شمار زیادی از گردان‌ها و نیروها و احزاب صورت گرفته است. امروز لبنان دارای قدرتی است که اسرائیل را شکست داد و آن را از بیروت، الجبل، صیدا ، صور و راشیا و پس از آن از نوار مرزی بیرون کرد تا با آن در جنگ ژوئیه مواجه شود و حتی پس از آن هم اقدامات و فعالیت‌های خود را ادامه داد و لبنانی‌ها جز این چیزی ندارند، اما همینی که در دست داریم را نیز بسیاری در لبنان تلاش می‌کنند، از دست آن خلاص شوند.

همه ما خواهان تشکیل دولتی قدرتمند، قوی و عادل جهت دفاع از لبنان هستیم

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: تمام عناوینی که مطرح می‌شود، نمی‌تواند کشور را حمایت کند یا با دشمن مقابله کند. اوضاع کنونی لبنان اوضاعی بازدارنده نیست، در این میان اگر تصمیم گرفتیم و پذیرفتیم که مقاومت را از پیش رو برداریم، در آن صورت این به معنای پایان مقاومت است، چون ما دولتی در اختیار داریم که توان حمایت از یک جنازه را در صیدا ندارد و توان پایان دادن به منازعات در طرابلس را ندارد، همچنین توان توافق بر سر قانون انتخاباتی جدید را ندارد، آیا کسی می‌تواند بگوید که چنین دولتی توان گرفتن تصمیمی را داشته باشد که دشمن را باز دارد. در حالی‌که همه ما خواهان تشکیل دولتی قدرتمند و قوی و عادل جهت دفاع از لبنان هستیم.

سید حسن نصرالله افزود: امروز ما بار دیگر درخواست خود را از مسئولان و مقامات کشور تکرار می‌کنیم، چراکه مردم خطری که آنها را تهدید می‌کند، دریافته است و اسرائیل خود را آماده و مهیا می‌کند و تغییر و تحولات را دنبال می‌کند و نمی‌دانم که در این راه می‌خواهد چه کند.
ادامه دارد...
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها