امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104417
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۲
تعداد بازدید: 20
مصطفی افضلی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل در خصوص استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: البته نظر نهایی بستگی به خروجی جلسات ...

مصطفی افضلی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل در خصوص استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: البته نظر نهایی بستگی به خروجی جلسات امروز 2 فراکسیون دارد که قرائن نشان می‌دهد با توجه به اراده مجلس در طرح موضوعات مختلف از رویکردها و عملکردهای وزیر علوم، فرجی دانا در جلسه استیضاح با رای مخالف روبه‌رو شود و از کابینه خارج شود.

وی با بیان این‌که تندروی‌های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ماه‌های گذشته و بی‌توجهی به برخی توصیه‌ها و تذکرات عامل اصلی استیضاح وی بوده است، گفت: استیضاح وزرا جزو قوانین مصوب است و هیچ‌کس نمی‌تواند این حق مسلم را از نمایندگان سلب کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر بنده ماهیت دولت تدبیر و امید که همان اعتدال و مشی میانه‌روی است ایجاب می‌کرد که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  عملکردی بهتر از این داشته باشد ولی وزیر علوم با برخی انتصاب‌ها و حرکت‌های ناصحیح سعی کرد تا زمینه را برای حضور یکسری افراد نامطلوب در دانشگاه‌ها فراهم کند که به یقین حضور آن‌ها هیچ ثمر و سودی را به همراه نداشته است.

افضلی‌فرد ادامه داد: اگر فرجی دانا در فرصتی که مجلس برای اصلاح برخی رویه‌ها داده بود به وظیفه خطیر خود عمل می‌کرد و وعده‌هایش را محقق می‌کرد قطعاً با جریان استیضاح روبه‌رو نمی‌شد اما به نظر می‌رسد که فرجی دانا بیشتر به رویکرد انتصاب‌های با علامت سئوال اقدام کرده و افرادی را برای بخش‌های مختلف برگزید که اغلب با عوامل و گروه‌های فتنه در ارتباط بودند.

وی در پایان تصریح کرد: ما با هیچ‌کس نه عقد اخوت بسته‌ایم و نه قصد معامله روی حق و حقوق واقعی مردم را داریم بلکه بیشتر به دنبال حفظ ارزش‌ها، حرکت‌ها و رویکردهای مطلوب هستیم که قطعاً به دور از تنش سعی داریم تا از حق و حقوق واقعی مردم و عهد و پیمانی که در صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی بسته‌ایم عمل کرده و به تعهدات‌مان پایبند باشیم.

انتهای پیام/62003/م40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها