امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104423
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۸
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید نظام الدین موسوی امروز در هشتمین دوره انتخابات مجمع عمومی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان ضمن تشکر از تمامی اعضای فعال ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید نظام الدین موسوی امروز در هشتمین دوره انتخابات مجمع عمومی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان ضمن تشکر از تمامی اعضای فعال این انجمن که در این جلسه حضور یافته‌اند، اظهار داشت: بدون شک با انجام انتخابات، باب جدیدی در فعالیت این تشکل‌ اسلامی- انقلابی باز می‌شود. 

دبیر کل هفتمین دوره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان افزود: انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان زمانی که شکل گرفت در شرایط خاص و ویژه‌ای بود و در مقطعی شکل گرفت که مقام معظم رهبری به برخی رسانه‌ها که پایگاه دشمن شده‌ بودند، اشاره‌ای داشتند.

وی افزود: بر همین اساس طیفی از رسانه‌ها احساس کردند که باید بر مبنای انقلابی تشکلی را ایجاد کنند.

موسوی با اعلام اینکه انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در سال 76 شکل گرفت اضافه کرد: نوع نگاه، فضا، مسیر و هویت در این انجمن کاملا مشخص بود و این انجمن صرفا انجمن صنفی متعلق به اهالی رسانه نیست. انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در وزارت کشور ثبت شده است تا بر این اساس هویت انقلابی، دینی و اسلامی آن روشن بماند وگرنه مانند سایر تشکل‌ها در وزارت کار ثبت می‌شد.

وی اضافه کرد: انجمن در تمامی صحنه‌ها و عرصه‌ها حضور فعال داشته و خط مشی تعیین می‌کرده است که در دوره‌ای با رکود مواجه شد.
موسوی تأکید کرد: انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان یک انجمن با هویت انقلابی، دینی و با دغدغه‌های انقلابی است.

وی مطرح کردن مسائلی از جمله اخذ بن کتاب، آرم طرح ترافیک و همچنین برچسب‌های سیاسی را شایسته این انجمن ندانست و گفت: در این دوره بنده رقبتی برای حضور نداشتم اما تاکید دوستان این بود که حضور یابم.

وی با تاکید بر اینکه باید انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان انجمن کارآمد باشد گفت: راه‌حل این مسئله این است که این انجمن در درجه اول باید به ریشه، برگشت داده شود.
موسوی با تاکید بر اینکه باید دید در مرحله نخست این انجمن برای چه چیزی شکل گرفته است ادامه داد: انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در درجه اول تشکل انقلابی پیشرو در حوزه رسانه است که باید دغدغه اصلی آن فعالیت در این جبهه باشد.

وی با اعلام اینکه این تشکل یک تشکل صنفی صرف نیست ادامه داد: اولین سوال این است که این تشکل برای جامعه چه کار کرده است؟

مدیر عامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با انتقاد از کسانی که فقط به منافع خود نگاه می‌کنند ادامه داد: کسی که تنها به منافع خود فکر می‌کند باید برگردد چراکه قرار نیست انجمن برای افرادی کاری انجام دهد این امر در اولویت دوم است.

موسوی با بیان اینکه انجمن روزنامه نگاران مسلمان در مواقعی که لازم بوده است در دفاع از حقوق خبرنگاران ورود پیدا کرده است، تصریح کرد: در جایی که خبرنگاران برای گرفتن تسهیلات به صف شده بودند انجمن بیانیه‌ای را برای دفاع از حقوق خبرنگاران صادر کرد که در نهایت هم منجر به قطع یارانه خبرگزاری ما شد و علت آن هم ورود ما به این موضوع بود.

وی همچنین با اشاره به تغییر مکان ساختمان این انجمن ابراز داشت: ساختمان این انجمن متعلق به یک ستاد اجرایی بوده و به دلایلی این ستاد ساختمان را به فروش گذاشت که بعدا عنوان شد انجمن تعطیل شده است، این درحالی است که این انجمن به هیچ عنوان تعطیل نشده است.

موسوی گفت: محل جدید این انجمن در خیابان شریعتی است که هم‌اکنون در حال بازسازی است.
وی افزود: طبق اساسنامه برای انتخابات انجمن نیز کسانی که روزنامه‌نگار هستند و عضو پیوسته بوده‌اند حق رای دارند و برای اعضای وابسته رای درنظر گرفته نشده است.

 

به گزارش فارس، انتخابات هشتمین دوره انجمن روزنامه نگاران مسلمان در حال حاضر در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها