امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10443
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۳
تعداد بازدید: 238
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسن نصرالله که به مناسبت عید مقاومت و پیروزی در شهرک «مشغرة» واقع در بقاع غربی زادگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسن نصرالله که به مناسبت عید مقاومت و پیروزی در شهرک «مشغرة» واقع در بقاع غربی زادگاه شهید بزرگ «عماد مغنیه» سخنرانی می‌کرد، گفت: ما تلاش‌های خود را ادامه می‌دهیم و فشارها و ارعاب هرگز تاثیری در این تلاش‌ها ندارد و ما مدت‌هاست که در لیست «سازمان‌های تروریستی» قرار داریم.

وی افزود: ما با خلأ سیاسی مخالف هستیم حتی اگر با قانون 60 باشد و در نتیجه دو گزینه پیشروی ما هست یا انتخابات بر اساس قانون 60 و یا تمدید و یا اینکه معجزه‌ای در خصوص توافق بر سر قانون جدید رخ دهد اما مطمئنا ما مخالف خلأ سیاسی هستیم و ما بار دیگر به پرهیز از هر گونه درگیری داخلی دعوت می‌کنیم.

وی تاکید کرد: موضوع سوریه و اتفاقات آن چیز دیگری است ما در سوریه می‌جنگیم و شما نیز در آنجا می‌جنگید بنابراین باید لبنان را از نبرد دور نگه داریم و در آنجا بجنگیم.

نصرالله اظهار داشت: آنچه در صیدا رخ داد حادثه واقعا ناگواری بود و ما نسبت به عدم وقوع چنین اتفاقاتی حریص هستیم و آنچه در طرابلس نیز رخ می‌دهد باید به هر قیمتی شده متوقف شود، هر کس یاری نظام را می‌خواهد باید به سوریه برود و هرکس یاری معارضین را می‌خواهد باید به سوریه برود و بنابراین دست از طرابلس بردارید.

 نبرد در سوریه هیچ افقی ندارد

وی تاکید کرد: نبرد در سوریه هیچ افقی ندارد به جز درد و اندوه و من دعوت می‌کنم که همگی بر این مسئله به توافق برسیم که دولت و به خصوص ارتش تضمینی برای صلح داخلی ماست.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین تصریح کرد: در خصوص پرونده دوم نیز آنچه در سوریه رخ می‌دهد برای لبنان واقعا مهم و سرنوشت‌ساز است و ما از شهامت در گفتار و عمل برخورداریم و بنابراین باید امروز در لحظه تاریخی حساس آنگونه که باید فریاد بزنیم.

نصرالله گفت: ما از ابتدا گفتیم که خواسته‌های مشروع و به حق مردمی وجود دارد و بهترین کار اجرای اصلاحات از طریق گفت‌وگوست و اینکه کسی به روی هیچ کس دیگری تفنگ و یا گلوله هدف‌گیری نکند و ما نیز همینطور، ما می‌دانیم که سوریه چه دیدگاهی نسبت به مقاومت دارد ما با «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه و شخصیت‌های معارض سوری گفت‌وگو کردیم تا به یک راه‌حل سیاسی دست یابیم و اسد موافقت کرد و معارضین از ابتدا با آن مخالفت کردند.

جنگ جهانی علیه سوریه آغاز شد/ محور آمریکا حامی اسرائیل است

وی همچنین اظهار داشت: رهبران سوریه همواره با حضور بر میز گفت‌وگو و اجرای اصلاحات موافقت کرده‌اند اما این معارضین هستند که از ابتدا مخالفت کردند به این امید که نظام سوریه سقوط می‌کند و تصور کردند که کشورهای زیادی در کنار این معارضین هستند و آنها پیروز خواهند شد.

وی گفت: حوادث به سرعت تغییر کرد و مشخص شد که محوری هست که آمریکا تشکیل داده و حرف اول و آخر را آمریکا می‌زند و بقیه نیز برای آمریکا خدمت می‌کنند و این محور نیز به طور ضمنی از اسرائیل حمایت می‌کند و القاعده و تشکیلات تکفیری نیز وارد شدند و تسهیلات از همه کشورهای جهان برای آنها اعطا شد و جنگ جهانی علیه سوریه آغاز شد و ده‌ها هزار مبارز، دوستان سوریه در امان را به درد نیاوردند اما تعداد انگشت شمار مبارزان حزب‌الله آنها را ناراحت کرد.

کشورهای منطقه نمی‌توانند بقای نظام سوریه را تحمل کنند

نصرالله افزود: محور مقابل بر ادامه نبرد تا لحظه آخر اصرار دارد و سخنی از گفت‌وگو به میان نمی‌آورد، پیشنهادات و راه‌حل‌های معقولانه‌ای هست که رهبران سوریه آن را پذیرفته و به کشورهای منطقه نیز ارائه شد اما آنها مخالفت کردند زیرا این کشورها نمی‌تواند بقای نظام سوریه را تحمل کنند.

وی یادآور شد: معارضین در خارج دیدگاه و منطقی دارند و آماده گفت‌وگو هستند و این حق آنهاست اما بخشی از آنها کارمند تعدادی از دستگاه‌های اطلاعاتی هستند و اختیار تصمیمات آنها دست خودشان نیست اما در واقعیت معارضین مسلح سیطره دارند و همه می‌دانند که جریان غالب، جریان تکفیری است و در هر گونه سازش در سوریه نیز همه بهای آن را پرداخت خواهند کرد.

نصرالله همچنین تصریح کرد: برخی کشورهای عربی می‌خواهند از نظام سوریه و از این گروه‌ها رهایی یابند اما به این توجه ندارند که آنها باز هم برمی‌گردند.
ادامه دارد ...  
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار