امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۰۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104434
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۸
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سر مالکولم ریکفیند»، وزیر خارجه اسبق انگلیس و رئیس کمیته امنیتی و اطلاعات مجلس عوام انگلیس طی تحلیل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سر مالکولم ریکفیند»، وزیر خارجه اسبق انگلیس و رئیس کمیته امنیتی و اطلاعات مجلس عوام انگلیس طی تحلیل منتشره در روزنامه «دیلی تلگراف» می‌نویسد: تاریخ به ما می‌گوید که حتی  اتحاد موفقت ولو ناخوشایند نیز می‌تواند گاهی بهترین گزینه باشد و برای شکست نیروهای داعش باید با ایران همکاری داشت.

در بخش دیگر این تحلیل آمده است؛ همکاری ایران برای حفظ عراق و شکست دادن داعش هم به کشورهای میانه روی عرب منطقه و هم  به غرب کمک می‌کند و قطعا آمریکایی ها نسبت به آن آگاهی داشته‌اند. البته پیدایش داعش و تحولات صورت گرفته در شمال عراق و نیز سوریه خطری علیه ایران نیز می‌باشد.

ریکفیند در ادامه تحلیل خود می‌نویسد: همکاری‌های ایران و آمریکا در زمینه نبرد  علیه داعش و تجهیز نظامی نیروهای پیشمرگه  زمینه ساز تداوم مذاکرات هسته ای آمریکا با ایران است.

ریکفیند در پایان می‌نویسد؛ داعش هم اکنون یک تهدید است و لزوم آن می‌رود که با ایران در این زمینه همکاری شود اما ضرورتا نباید چشممان را بر روی واقعیت دیگر ایران ببندیم. البته طرف‌های آمریکایی نیز بر سر این کنایه که «دشمنان همیشه بد نیستند» همکاری با ایران را در راه نبرد علیه داعش شروع کرده‌اند بنابر این لندن نیز ضرورت دارد چنین موردی را در سیاست‌های خود لحاظ کند.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها