امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104436
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۸
تعداد بازدید: 124
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه فاکس‌نیوز، جمعی از نمایندگان دموکرات کنگره ضمن انتقاد از تلاش‌های اوباما برای مبارزه با

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه فاکس‌نیوز، جمعی از نمایندگان دموکرات کنگره ضمن انتقاد از تلاش‌های اوباما برای مبارزه با نیروهای تکفیری داعش در خاورمیانه تاکید کردند که ماموریت حمله هوایی به مواضع داعش در شمال عراق شکست خورده و مدعی شدند که ممکن است نیاز به پیاده کردن سربازان آمریکا در خاک عراق باشد.

« ایلیوت انگل» نماینده دموکرات مجلس نمایندگان و عضو کمیته روابط خارجی این مجلس در مصاحبه خود با فاکس‌نیوز مدعی شد که ممکن است آمریکا مجبور شود برای مبارزه با داعش از نیروهای زمینی خود بهره بگیرد. وی افزود که اگر چه این اقدام ممکن است مورد پسند نباشد اما گریزی از آن نیست.

سخنان انگل برخلاف سایر نمایندگان هم حزبی وی در کنگره دخالت بیشتر آمریکا در بحران عراق و درگیر شدن در جبهه نظامی را توصیه می‌کند.

«تولسی گابارد» نماینده دموکرات مجلس سنا نیز روز یکشنبه، عملیات اوباما برای مبارزه با نیروهای داعش در عراق را شکست خورده دانست.

وی در مصاحبه خود با شبکه ای.بی.سی از ادعای دولت مبنی بر این‌که حملات هوایی به مواضع داعش جزئی از اقدامات بشردوستانه برای حمایت از مردم عراق است به‌شدت انتقاد کرد. وی در ادامه افزود آمریکا در آغاز قدرت گرفتن داعش در سوریه باید با کمک به ارتش آزاد سوریه، گروه تروریستی داعش را سرکوب کرده و مانع از قدرت یافتن آن می‌شد.

تصمیم مجلس سنا و نمایندگان برای ورود مجدد نیروهای زمینی آمریکا به عراق می‌تواند بر نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای که حدود 7 هفته دیگر برگزار می‌شود تاثیرگذار باشد.

«ران جانسون» نماینده سنا در مصاحبه با فاکس‌نیوز خبر از ملاقات‌های اوباما با 9 تن از مقامات نظامی و کمیته روابط خارجی داده و از این اقدام به عنوان نشانه‌ای مثبت یاد کرده است.

«مایک راجرز» یکی دیگر از نمایندگان کنگره که عضو حزب جمهوری‌خواه است، روز یکشنبه گفت دولت آمریکا باید راهبردی مشخص برای برخورد با تحرکات داعش در عراق و سوریه داشته باشد. راجرز در ادامه ضمن انتقاد از عدم هماهنگی رئیس‌جمهور آمریکا با کنگره گفت اوباما در مورد مبارزه با داعش و نقش آمریکا در آن به همکاری با کنگره نپرداخته است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار