امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104453
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست تخصصی هنر- صنعت سینما و رابطه آن با فناوری عصر امروز با حضور پرویز کرمی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری،‌ ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست تخصصی هنر- صنعت سینما و رابطه آن با فناوری عصر امروز با حضور پرویز کرمی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری،‌ سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور، حجت‌اله ایوبی رئیس سازمان سینمایی و محمدمهدی عسگرپور مدیرعامل خانه سینما و جمعی از اعضای صنوف سینمایی در خانه سینما برگزار شد.

بنابراین گزارش در این نشست که در ادامه نشست‌های تخصصی سینما در خانه سینما برگزار شد، عسگرپور مدیرعامل خانه سینما گفت: از زمان استقرار دولت یازدهم‌ گرایش مثبتی در رابطه دولت با هنرمندان بوجود آمده، ارتباطات غربی در برخی سازمان‌ها پیش از این وجود داشته و سازمان‌ها به طور طبیعی ترجیح می‌دهند با افراد به طور مستقیم در ارتباط باشند، اما این تشریک مساعی و رسیدن به اهداف مثبت نیازمند ارتباطات گسترده‌تری است.

وی ادامه داد: ارتباط سینما با فناوری چند نکته را به ذهن‌ها متواتر می‌کند. اینها با تمام فراز و فرود کاری که داشته کمتر توانسته به مسائل فنی بپردازد. جوانانی در بین هموطنانمان توانسته‌اند دستاوردهایی بوجود بیاورند که برخی از آنها معرفی شده و وقتی دیگری باید معرفی شوند. وقتی از دستاورد این جلسه این است که چگونه سینما می‌تواند برای موضوعات علمی و فناوری در کشور ما مناسب باشد.

عسگرپور خاطرنشان کرد: به هرحال در سال‌های گذشته سینمای ما دستاوردهایی داشته است اما تاسف می‌خوریم که می‌بینیم بسیاری از کشورهای دیگر خیلی از فناوری‌ها را نداشته‌اند اما امروز دارند و این زیرساخت‌های فناوری در کشور ما عقب‌تر است.

وی افزود: همیشه دچار این مشکل ساختاری بوده‌ایم و این باعث شده سینمای ما دچار رخوت و تنهایی شود و دیگر به تولید فیلم‌های عظیم نتوانیم فکر کنیم.

حجت‌اله ایوبی در ادامه این برنامه گفت:‌ سال‌هاست که درهای رزق و روزی در سینمای کشور بسته شده و قفل‌هایی زده شده ما به همه درها می‌کوبیم و امیدواریم کلید ما درها را باز کند و اقتصاد سینما شکل بگیرد برای این کار بخشی از کارها به تولید و درآمد و هزینه برمی‌گردد. بخشی دیگر به زیرساخت برمی‌گردد که آن سالن‌های سینمای ماست که در آن مشکل داریم. بیشتر شهرهای ما سینما ندارد و اگر تولید هم کنیم مشکل نمایش آن‌ها را داریم.

وی افزود: سینما بدون صنعت نمی‌تواند ادامه دهد. بحث فناوری در سینما یک رابطه لوکس و شیک نیست و سینما نمی‌تواند بدون فناوری ادامه دهد. در این صورت فیلم‌های خارجی که از زمین و زمان می‌بارد، وجود دارد و اگر نتوانیم از نبوغ ایرانی‌ها استفاده کنیم، عقب خواهیم ماند.

ایوبی خاطرنشان کرد: حضور معاون علمی رئیس جمهور در خانه سینما یک همکاری مفید می‌دانیم و وعده می‌دهم در بخش‌های مختلف افرادی هستند که با عشق و علاقه آمده‌اند و می‌خواهند سینما را روزآمد کنند، اما مشکلاتی دارند، عده‌ای در عرصه جلوه‌های ویژه با جان خود بازی می‌کنند و حتی از ما شهید هم گرفته و امیدواریم که این صنعت در همه این موارد روزآمد شود.

وی ادامه داد: تفاهمنامه بین وزارت ارشاد و معاونت علمی ریاست جمهوری اگر عملیاتی شود، ما و سینماگران به آرزویمان می‌رسیم. سینما گویاترین و جهانی‌ترین زبان بیان تمدن یک ملت است. سینمای ما آماده است و سینماگران ما آماده‌اند و خواهید دید که با بروز شدن این سینما آن‌ها چه کارهای بزرگی خواهند کرد.

مشروح گزارش این نشست متعاقبا در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; منتشر خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها