امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10447
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۳
تعداد بازدید: 297
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در تونس، علی العریض نخست وزیر تونس با اشاره به اینکه گروه انصار الشریعه وابسته به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در تونس، علی العریض نخست وزیر تونس با اشاره به اینکه گروه انصار الشریعه وابسته به جریان سلفی جهادی نقشه عملیات خشونت آمیز و تروریستی را علیه شهروندان و نیز نیروهای امنیتی تروریستی طراحی کرده اند، اظهار داشت: کسانی که چنین نقشه هایی را طراحی می کنند تحت تعقیب و پیگرد قرار می گیرند.

وی تاکید کرد: دولت، افراد را نه بر اساس افکار و عقاید آنان بلکه به دلیل عملکرد و نقشه های آنان تحت تعقیب قرار می دهد و هیچ گفتگویی با تروریست ها صورت نخواهد گرفت.

انصار الشریعه در مواضع خود بازنگری کند

نخست وزیر تونس، انصار الشریعه را به بازنگری سریع در مواضع خود فراخوانده و تصریح کرد: این گروه برای اعلام موضع روشن مبتنی بر محکومیت خشونت و تروریست و دوری جستن از آن، فرصت زیادی ندارد .

شدت موضع رسمی تونس در قبال انصار الشریعه در حالی اعلام شده است که این گروه با انتشار پیامی در صفحه فیسبوک خود از اقدام غیرمنتظره علیه کسانی که از آنان تحت عنوان "دشمنان دین" یاد کرده ، خبر داده است.

در چند هفته گذشته، روابط نهادهای حکومتی و این جریان سلفی دستخوش تنش شد زیرا مسئولان دولتی با اعطای مجوز برگزاری سومین کنفرانس به انصار الشریعه مخالفت کرده و در نتیجه برخوردها و درگیری هایی بین دو طرف به وجود آمد آورد که منجر به کشته و مجروح شدن بیش از 20 نفر شد.

در این میان برخی محافل سیاسی معتقدند که اظهارات تند نخست وزیر در شرایط کنونی به نفع کشور نیست و می تواند بر روند مرحله انتقالی تاثیر منفی بگذارد.

محمد الطاهر الإلاهی رئیس فراکسیون آزادی و کرامت در مجلس موسسان تونس اظهارات العریض را گامی مثبت برای اجرای قانون و نمایش قدرت دولت به همه برشمرده و در عین حال بر لزوم تضمین آزادی عقیده بدون نظارت دولت تاکید کرد.

سخنان نخست وزیر دیرهنگام است

از سوی دیگر المنجی الرحوی یکی از نمایندگان مجلس موسسان سخنان نخست وزیر را اقدامی دیرهنگام دانسته و گفت: گروههای تروریستی توانسته اند در کشور نفوذ کنند و حزب النهضه نیز بر برخی طرفهایی که در عملیات خشونت آمیز در کشور دست داشتند، سرپوش گذاشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها