امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104471
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
حمیدرضا طباطبایی نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ در مورد موضع‌گیری وزارت

حمیدرضا طباطبایی نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ در مورد موضع‌گیری وزارت امور خارجه کشورمان در برابر رخدادهای شهر «فرگوسن» آمریکا اظهار داشت: ورود وزارت امور خارجه به مسئله نقض حقوق بشر در آمریکا قطعاً ضروری است.

وی ادامه داد: البته موضع‌گیری وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نباید با این انگیزه صورت گیرد که آمریکا هم در امور داخلی کشورمان دخالت می‌کند تا نوعی مقابله به مثل باشد.

طباطبایی با تأکید بر اینکه صحت ادعا درباره درگیر شدن سیاهپوست مقتول با پلیس هم حقی برای سرکوب اعتراضات مردم شهر فرگوسن ایجاد نمی‌کند،‌ خاطرنشان کرد:‌ ایالات متحده آمریکا ادعای حقوق بشری و داعیه رهبری جهان را دارد، اما خود در خاکش فرد معترض را به ضرب گلوله می‌کشد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به محق بودن مردم فرگوسن برای اعتراض علیه نقض حقوق بشر و اقدامات نژادپرستانه پلیس آمریکا تصریح کرد:‌ وزارت خارجه ایران نباید در قبال این موضوع، منفعلانه برخورد کند و به لحاظ انسانی و وجدانی ‌باید علیه نقض حقوق بشر در آمریکا موضع‌گیری کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها