امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104475
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهریار، رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان صبح امروز در همایش معرفی فرصت‌ها و توانمندی اقتصادی شهرستان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهریار، رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان صبح امروز در همایش معرفی فرصت‌ها و توانمندی اقتصادی شهرستان شهریار با اشاره به مشکلات و معضلات اقتصادی کشور اظهار داشت: تفکر توسعه باید در ذهن مردم جای بگیرد، زمان سرمایه‌گذاری هم اکنون در کشور ما حدود 200 روز است که این مسئله باید کوتاه‌تر شود تا سرمایه‌گذار بتواند به آسودگی وارد چرخه اقتصادی شود.

وی ادامه داد: در کشور ما دوره‌هایی سپری شد که افکار اقتصادی ناموفقی در آنها شکل گرفت اما به هر حال مسیری را طی کردیم و امروز باید پیشرفت کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بیان کرد: اقتصاد کشور باید مبتنی بر نیروهای مردمی باشد و این امر مسجل شده است.

وی ادامه داد: در هر منطقه نخبگان باید با مسئولان مربوطه بنشینند و در مورد راهکارهایی برای پیشرفت به دور از هر گونه تعارف صحبت کنند و این نشست‌ها باید به صورت دقیق و منظم انجام شود.

لاریجانی  بخش خصوصی را عاملان توسعه دانست و افزود: بخش خصوصی به عنوان یکی از مهمترین عاملان توسعه باید در نشست‌های دقیق با مسئولان تبادل‌نظر کنند و کشور هر چه بیشتر به سمت جلو حرکت کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: به این نکته باید توجه داشت که اداره کشور ابتدا مبتنی بر آبادانی است و کشور باید توسعه یابد و مسئولان بتوانند خدمات بهتری به مردم ارائه کنند.

وی گفت: اینکه وضعیت بهداشت و درمان در کشور بهبود یابد نیازمند سرمایه است زمانی که خزانه دولت خالی باشد سخنرانی هیچ دردی را دوا نمی‌کند.

* وضعیت اقتصادی ما نیازمند جهش است

لاریجانی با اشاره به سال‌های پشت سر گذاشته شده اظهار کرد: متأسفانه در این سال‌ها اقتصاد کشور نه تنها چابک نشد بلکه چابکی پیشین خود را نیز از دست داد.

وی ادامه داد: ما نمی‌توانیم منابع نفتی را صرف بودجه جاری کشور کنیم، می‌توانیم قسمتی از آن را به خدمات اختصاص دهیم اما نباید صرف بودجه جاری شود.

لاریجانی با اشاره به مزیت‌های طرح اقتصاد مقاومتی مطرح کرد: اقتصاد مقاومتی رونق اقتصادی را به دست مردم ایجاد می‌کند و در عین حال نگاه برون‌گرا دارد و این امر نشان‌دهنده آن است که صادرات کشور هر چه بیشتر باید فعال شود.

وی با اشاره به ساختارهای وزارتخانه‌های صنایع و جهاد اظهار داشت: امور اداری باید هر چه بیشتر در کشور چابک شود و به رونق اقتصادی کمک کند و این اصلاح ساختار اجرایی باید مولد تولید باشد نه مانع آن.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تسهیلات اقتصادی دولت یازدهم گفت: عزم دولت بر این است منابع لازمه را برای صنعتگران فراهم کند اما چون کلیات بخش تولید در کشور در حالت رکود به سر می‌برد این امر باید هر چه سریعتر اجرا شود.

وی با اشاره به بسته خروج از رکود تورمی دولت خاطرنشان کرد: این بسته یا همان لایحه دولت برای خروج اقتصاد کشور از حالت رکود می‌توانند کمک‌کننده به بخش تولید باشد.
انتهای پیام/2302/ل40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها