امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104485
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت در نشست خبری اتحادیه‌های دانشجویی که در خصوص بررسی ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت در نشست خبری اتحادیه‌های دانشجویی که در خصوص بررسی عملکرد یک‌ساله وزارت علوم، برگزار شد، با اشاره به عملکرد وزیر علوم در عرصه‌های مختلف، و با بیان اینکه باید ببینیم به عملکرد فرجی‌دانا چه نمره‌ای می‌توانیم بدهیم، گفت: طبق بررسی و برآیند نظرات بزرگان در بحث علمی، وزارت علوم نمره خوبی نداشته و هیچ نظری در رابطه با پیشرفت علمی در کشور وجود ندارد، البته این بزرگان در رابطه با کاهش تولید علم هم نظری ندادند و این نشان می‌دهد که ما بحث علمی در کشور درجا زده‌ایم و این درجا زدن در شان جمهوری اسلامی ایران که قرار است با تکیه بر درون، مواردی مانند تحریم و ... را رفع کند، نیست.

وی با بیان اینکه مباحث علمی مهمترین موضوع در دانشگاه است، ادامه داد: تولید علم نکته مهمی است که وزارت علوم در این موضوع مهم نمره مثبتی نداشته است. البته وقتی بعد سیاسی در دانشگاه‌ها به بعد علمی غلبه می‌کند در نتیجه شاهد کاهش رشد علمی خواهیم بود.

این فعال دانشجویی ادامه داد: وقتی یک فرد با سابقه حزبی و سیاسی وارد دانشگاه می‌شود مسلما پیگیری مباحث سیاسی پررنگ‌تر شده و این موضوع رشد علمی را با مشکل روبرو می‌کند.

بیانی به انتخاب روسای دانشگاه‌ها اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: برای انتخاب مسئول در دانشگاه باید شایسته‌سالاری در مباحث علمی وجود داشته باشد نه در مباحث سیاسی. فردی که به عنوان مسئول دانشگاه انتخاب می‌شود باید وجهه علمی پررنگ‌تری داشته باشد ولی متاسفانه در اکثر دانشگاه‌ها فردی که انتخاب شده بعد سیاسی پررنگ‌تری دارد.

این فعال دانشجویی با اشاره به وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی، و با بیان اینکه این شورا یک جریان فراجناحی است، افزود: دولت روحانی و اطرافیانش از ابتدای آغاز به کار دولت به بحث جناحی بودن شورای عالی انقلاب فرهنگی تکیه کردند، البته اگر دولت و وزارت علوم به فکر کار کردن بودند جناحی بودن شورا مشخص می‌شد ولی مطرح کردن این بحث به نوعی آدرس غلط دادن و راه گم کردن است و فشاری که به شورای عالی انقلاب فرهنگی وارد شده جای تعجب دارد.

وی در ادامه به بحث فرهنگی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم بی‌انصافی نکنیم وزارت علوم در بحث فرهنگی عملکرد مثبتی داشته ولی ما از این وزارتخانه درخواست داریم همانطور که در دادن مجوز به تشکل‌ها عمل کرده است در بحث نظارت بر آنها نیز عمل کند.

بیانی با اشاره به اینکه برخی به دنبال این هستند که تشکل‌هایی برای حمایت از دولت شکل بگیرد، تاکید کرد: آنها می‌خواهند یک تشکل مطبوع خود بسازند. در دولت قبل افرادی می‌گفتند نباید تشکل‌ها از دولت حمایت کنند ولی امروز خود به دنبال تاسیس تشکل‌هایی برای این کار هستند.

وی به بیانیه منتشر شده در رابطه با حمایت از وزیر علوم اشاره کرد و تصریح کرد: اخیرا بیانیه‌ای منتشر شده که در زیر آن نام تشکل‌هایی برده شده است که جعلی هستند البته بعضی از تشکل‌های امضاکننده این بیانیه سابقه و عملکرد مشخصی دارند. ‌

بیانی در ادامه با بیان اینکه نباید بی‌دلیل با استیضاح وزیرعلوم مخالفت کرد، گفت: اگر تشکلی دلیل منطقی برای عدم استیضاح دارد باید بیان کند ولی اینکه بخواهید بدون داشتن دلیل منطقی از عدم استیضاح صحبت کنید در شان تشکل‌ها نیست.

دبیر دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه گاهی اوقات برخی یک مسئله را آنقدر بزرگ می‌کنند که در کنار آن بتوانند یک کار دیگری را در سکوت خبری انجام دهند، گفت: به نظر من دولت در توزیع سبد کالا طوری عمل کرد که بخواهد حواس مردم و رسانه‌ها را از بحث توافق ژنو دور کند و امروز هم اظهاراتی از روحانی مانند به جهنم و ... مطرح می‌شود تا نظرات و حواس رسانه‌ها و مردم به سمت پرونده کرسنت و مسائل دیگر نرود ولی جنبش دانشجویی چشمانش باز است و با دید باز این جریان را رصد می‌کند.

وی به مشکلات احمدی نژاد با مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: ما نمی‌خواهیم اتفاقی که در گذشته در زمان استیضاح وزیر کار در دولت احمدی‌نژاد رخ داد امروز در رابطه با وزیر علوم اتفاق بیفتد و نباید به خاطر استیضاح وزیر علوم رابطه قوا به هم بخورد، درست شبیه به دوران احمدی‌نژاد که به نوعی یک دشمنی میان قوا ایجاد شده بود.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها