امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104488
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
حجت‌الاسلام علی اکبر ناصری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، ...

حجت‌الاسلام علی اکبر ناصری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره استیضاح وزیر علوم، تحقیقت و فناوری گفت: طبق قانون اساسی و آئین‌نامه داخلی مجلس، نمایندگان به دنبال دفاع از حقوق مردمند و ابزارهایی از جمله تذکر، سؤال و استیضاح را برای پیگیری امور در اختیار دارند.

وی با بیان اینکه هر استیضاح پس از امضای 10 نماینده قابلیت طرح را دارد، گفت: اگر مجلس از توضیحات استیضاح کنندگان قانع نشد مجددا به وزیر رای اعتماد می‌دهد و در صورت عدم اقناع از توضیحات وزیر به استیضاح رای مثبت می‌دهد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروایان ولایت با بیان اینکه آقایان نباید سخت بگیرند، تصریح کرد: نمایندگان باید برای دفاع از حقوق مردم از ابزارهای خود استفاده کند.

ناصری با بیان اینکه برخی آقایان با طرح این سؤال که چرا استیضاح انجام می‌شود، برخی مباحث را مطرح کردند، خاطرنشان کرد: انتظار مجلس این است که وزیر پاسخگو باشد امروز برخی آقایان می‌گویند در پشت پرده کسانی هستند که آنها برای وزیر تصمیم می‌گیرند در حالی که وزیر باید امور را در دست داشته و دیگران برایش تصمیم‌گیری نکند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت درباره فضای کلی مجلس پیرامون استیضاح گفت که توضیحات پس از استماع اظهارات وزیر و نمایندگان استیضاح کننده وضعیت مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها