امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104523
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
حجت الاسلام نصرالله پژمان فر در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی یک جریان فرهنگی است که ادعای پاسخگویی به همه نیاز ...

حجت الاسلام نصرالله پژمان فر در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی یک جریان فرهنگی است که ادعای پاسخگویی به همه نیاز های بشر را دارد، گفت: امروز  باید آرمان های انقلاب اسلامی همان محتوای محصولات فرهنگی ما در عرصه رسانه ای باشد. علاوه بر محتوا، فضای مجازی نیز می تواند ظرفیت لازم برای انتقال این محتوا را فراهم سازد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به گستردگی مخاطبان رسانه های دیجیتال در فضای مجازی تصریح کرد: در کشور ما و طی چند ساله گذشته، مخاطبان فضای مجازی به طور چشمگیری افزایش یافته اند. این گستردگی مخاطب می تواند  فرصت مناسبی، برای فعالان فرهنگی اجتماعی باشد.

وی افزود: تسلط بر فضای مجازی، ضمن جلوگیری از ورود القائات فکری دشمن، بستری مناسب برای ارائه گفتمان و آرمان های انقلاب اسلامی  ایجاد می کند.

پژمان فر با تشریح اوضاع فرهنگی کشور و لزوم مقاومت فرهنگی خاطرنشان کرد: خواسته یا ناخواسته در کشور ما، جمعیت گسترده ای با فضای مجازی مرتبط هستند. اگر در فعالیت خود دراین فضا کاهلی کنیم، دشمن می تواند لگام افسار فرهنگی کشور را دست گرفته و به هر کجا که خواست ببرد. اخذ تصمیم نا مناسب نسبت به مسائل فرهنگی اجتماعی، در این شرایط غیر قابل توجیه است.

وی تاکید کرد: نباید به فضای مجازی صرفا به عنوان تهدید نگریسته شود، چرا که جوانان ما در عرصه هنر، فرهنگ و رسانه توانایی های بی شماری دارند و در صورت حمایت از آنها، می توان از همین ظرفیت علیه دشمن استفاده کرد اما متاسفانه در چند ماه اخیر شاهد بودیم که کسانی که در  حوزه‌ انقلاب و دفاع‌مقدس و بیداری اسلامی به فعالیت مشغولند، با بی مهری مواجه شده اند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی یادآور شد: هر جا بر توان داخلی  و همت جوانان انقلابی سرمایه گزاری کرده ایم، به نتایج قابل توجهی دست پیدا کردیم.

وی گفت: انقلاب اسلامی ما حاوی مجموعه تفکرات و ارزش‌هایی است که باعث تحولات عظیمی در سایر کشورها شده است و ما امروز پیام‌های بزرگی داریم که باید از طریق ابزار هنر به دنیا مخابره کنیم. اگر این پیام‌ها به نحو احسن منتقل شود، بسیاری از مشکلات فکری مردم جهان حل خواهد شد. هنر و توان ما باید در اختیار پیام‌های الهی که از طریق انبیاء به ما منتقل شده باشد و امروز هم انقلاب اسلامی پرچم‌دار پیام‌های پیامبران است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها