امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104535
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان رامسر، حسن راشکی بعد از ظهر امروز در کنفرانس گردشگری سلامت اظهار داشت: گردشگری سلامت کشورهای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان رامسر، حسن راشکی بعد از ظهر امروز در کنفرانس گردشگری سلامت اظهار داشت: گردشگری سلامت کشورهای عضو را به توسعه همه‌جانبه نزدیک می‌کند.

وی تصریح کرد: بیشتر کشورهای عضو اکو برای دریافت خدمات درمانی به کشور غیر از عضو اکو مراجعه می‌کنند که برگزاری این کنفرانس می‌تواند در تجمیع بیماران و سرریز کردن آنها به سمت کشورهای عضو اکو سوق دهند.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: برای توسعه گردشگری سلامت می‌توان اقدام مناسبی برای تسهیل در امر ویزا انجام شود.

وی اضافه کرد: توسعه راه‌های دسترسی می‌تواند در توسعه خدمات گردشگری سلامت موثر باشد و ایجاد بیمه مشترک بین کشورها نیز در توسعه گردشگری این بخش موثر است.

راشکی با اشاره به توانمندی بخش خصوصی برخی کشورهای افزود: از ظرفیت بخش گردشگری برخی از کشورهای عضو اکو نیز می‌توان استفاده کرد چون این توانمندی‌ها در بین بسیاری از کشورها از جمله ایران وجود دارد.

این مسئول یکی از مولفه برای توسعه گردشگری سلامت نزدیکی و همجواری عنوان کرد و گفت: کشورهای عضو اکو این قابلیت را دارند و می‌شود از این قابلیت برای توسعه گردشگری کشورهای عضو استفاده کرد.

وی با بیان اینکه گردشگری سلامت در جهان بیش از 100 میلیارد دلار گردشگر مالی دارد گفت: کشورهای اکو در این زمینه نقش اساسی دارند و خدمات قابل توجهی توسط کشورهای عضو اکو دریافت می‌شود.

راشکی در پایان گفت: صنعت گردشگری سلامت در بین کشورهای عضو اکو نیاز به توجه بیشتری دارد.

انتهای پیام/86004/ش30/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها