امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104538
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، اسماعیل نجار در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری درباره زلزله 6.2ریشتری در بخش مورموری شهرستان آبدانان اظهار داشت: تاکنون بیش ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، اسماعیل نجار در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری درباره زلزله 6.2ریشتری در بخش مورموری شهرستان آبدانان اظهار داشت: تاکنون بیش از 30 پس‌لرزه در استان ایلام داشته‌ایم که 315 مجروح داشته است که از این تعداد 5 نفر از آنها بستری شده‌اند.

وی ادامه داد: 17 هزار واحد مسکونی در اثر زلزله امروز تخریب شد ولی خوشبختانه تلفات جانی نداشته‌ایم.

وی درباره اسکان اضطراری مردم زلزله‌زده منطقه اظهار داشت: تاکنون 30 هزار تخته چادر برای زلزله‌زدگان این استان توزیع شده است و از استان‌های کرمانشاه، خوزستان و لرستان نیز کمک‌هایی اعزام شده است.

نجار درباره آب آشامیدنی برای زلزله‌زدگان مورموری و آبدانان اظهار داشت: معضل آب آشامیدنی با کمک دستگاه‌های امدادی برطرف شده و تمامی نیازهای زلزله‌زدگان در حال بررسی است تا آماده شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت:‌ تمامی اکیب‌های مربوط در برآورد خسارت و ترمیم تخریب‌ها فعال بوده‌اند و عمده مشکلات زلزله‌زدگان تاکنون برطرف شده است.

وی درباره قطع برق در این منطقه گفت: گرمای هوا در این منطقه زیاد بوده است و زلزله به بخشی از زیرساخت‌ها آسیب‌هایی زده است.

نجار درباره برآورد خسارات وارد شده نیز بیان داشت: تیم‌هایی پس از زلزله برای برآورد خسارات به منطقه زلزله زده اعزام و خسارت‌ وارده به سازمان اعلام می‌کنند تا اعتبارات لازم در این بخش تأمین شود.

وی درباره ترمیم و ساخت ساختمان‌های تخریب شده اظهار داشت: همیشه به مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و بیمه ساختمان‌ها تأکید کرده‌ایم ولی هنگامی که حادثه‌ای اتفاق بیفتد دولت از مردم حادثه دیده حمایت می‌کند و نسبت به تأمین اعتبارات اقدام خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها