امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104539
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به منطقه زلزله زده مورموری در استان ایلام، 70 درصد روستاهای این منطقه دچار خسارت شده اند اما شدت خسارت زیاد نیست با این ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به منطقه زلزله زده مورموری در استان ایلام، 70 درصد روستاهای این منطقه دچار خسارت شده اند اما شدت خسارت زیاد نیست با این حال مردم وحشت زده هستند و حتی آنها که مسکن شان سالم است، بیرون از خانه منتظر دریافت چادر هستند.

تجمع مردم برای دریافت چادر در روستاهای زلزله زده جلب نظر می کند و هنوز تعداد زیادی از زلزله زدگان چادر دریافت نکرده اند و در برخی روستاها هنوز چادری توزیع نشده است.

یکی از زلزله زدگان به خبرنگار فارس گفت: از صبح تا حالا مسئولی به منطقه ما سرکشی نکرده است. مردم نگران هستند، چون پس لرزه ها هنوز وجود دارد.

زلزله 6.1 ریشتری صبح امروز در حالی منطقه مورموری در استان ایلام را لرزاند که مسئولان محلی از قبل به مردم هشدار داده بودند. بسیاری از مردم شب گذشته را در بیرون از منزل مانده بودند و شاید به همین علت این زلزله خسارت جانی چندانی نداشت،هیچ کس کشته نشد و از حدود 142 نفری که مصدوم شدند نیز به جز کمتر از 8 نفر همگی با درمان سرپایی مرخص شده اند.

مسئولان وزارت بهداشت اعلام کرده اند که مهمترین نگرانی کمبود آب آشامیدنی و چادر است. دمای هوا در روز به بالای 50 درجه می رسد و کمبود سرویس بهداشتی ممکن است به بروز بیماری منجر شود.

از صبح امروز و بعد از زلزله اصلی تاکنون بیش از 90 پس لرزه رخ داده است که شدت برخی از آنها به 6 ریشتر رسیده است.

گزارش خبرنگار اعزامی فارس حاکی است اولین گروهی که برای سرکشی از  زلزله زدگان به این منطقه آمده اند خبرنگاران هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها