امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104545
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره، کمپین مردمی حمایت از انتفاضه غزه در مصر با برگزاری کنفرانسی مطبوعاتی در مقر روزنامه ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره، کمپین مردمی حمایت از انتفاضه غزه در مصر با برگزاری کنفرانسی مطبوعاتی در مقر روزنامه نگاران مصر در قاهره اعلام کرد که کاروان جدیدی از کمک‌های امدادی برای حمایت از ملت فلسطین را طی روزهای آینده راهی نوار غزه خواهد کرد.

«محمد عواد»، فعال مصری با فرستادن سلام و درود به مقاومت فلسطینی، تاکید کرد که مقاومت فلسطینی مشغول جنگی به نیابت از تمام کشورهای عربی است.

عواد که در حاشیه این کنفرانس با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره گفت‌وگو می‌کرد، خواستار فعالیت مجدد «کمیته لغو محاصره نوار غزه» شد که در زمان ریاست جمهوری حسنی مبارک در مصر تشکیل شده بود و همچنین گشودن گذرگاه رفح در برابر فلسطینیان شد و از تشکیل کاروان امدادی جدیدی برای همبستگی با فلسطینیان نوار غزه شد و اعلام کرد که این کاروان هفته آینده راهی غزه خواهد شد.

عواد گفت: ملل باید در برابر تجاوزات و تعدی‌ها و کشتارهایی که نوار غزه در معرض آن قرار دارد، قیام کنند، چون جهان عرب هم اکنون به مرحله بسیار اسفباری از تاریخ خود رسیده که در آن کشتارهای جاری در نوار غزه را مشاهده می‌کنیم، اما در برابر آن سکوت می‌کنیم.

در همین راستا «عبد القادر یاسین»، مورخ و اندیشمند فلسطینی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نوار غزه تصریح کرد: قضیه فلسطینی معیاری ملی برای هر مسئول عربی و مصری است و خون شهدایی که در نوار غزه ریخته شد، بر گردن این حاکمان است و سکوت آنها در برابر این کشتارها جایز نیست.

این درحالی است که «محمد عبد القدوس»، عضو سندیکای روزنامه نگاران مصر نیز در گفت‌وگو با فارس تصریح کرد: آنچه در نوار غزه روی می‌دهد، جنایات جنگی شمرده می‌شود و مجازات قانونی درپی دارد و آنچه مقاومت فلسطینی تاکنون به عنوان خواسته بیان کرده، مشروع و برحق است.

عبد القدوس در ادامه از دولت مصر خواست تا در برابر بحران غزه بی‌طرف نباشد و تاکید کرد که جامعه بین‌المللی باید هرچه سریع‌تر برای نجات فلسطینیان و محاکمه «اسرائیل» به خاطر جنایاتی که در غزه مرتکب می‌شود، اقدام کند.

اما «خالد عبد الحمید»، عضو کمیته مردمی حمایت از انتفاضه فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قاهره تاکید کرد که مقاومت و مبارزه مسلحانه و نه مذاکرات تنها راه حل است و مصر هم اکنون شرایط بسیار بدی را از زمان سرنگونی رژیم مبارک و پیروزی انقلاب 25 ژانویه 2011 سپری می‌کند، چون رسانه‌هایی را در مصر مشاهده می‌کنیم که تلاش دارند، چهره مقاومت را تحریف کنند و این نکبت جدیدی برای ملت مصر است.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها