امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10456
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۰
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، بر اساس اعلام رسمی آموزش و پرورش ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس از ۱۶ خرداد آغاز می‌شود و تا ۱۵ تیر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، بر اساس اعلام رسمی آموزش و پرورش ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس از ۱۶ خرداد آغاز می‌شود و تا ۱۵ تیر ماه ادامه دارد و ثبت‌نام میان پایه‌ها نیز بدون حضور اولیا و دانش‌آموزان، توسط مسئولان مدارس انجام می‌شود.

این قوانین درباره مدارس غیر دولتی نیز حکمفرماست اما با این تفاوت که مدارس غیر دولتی به دلیل اخذ شهریه از خانواده‌ها، دانش‌آموزان را با هماهنگی خانواده و پذیرش شهریه جدید ثبت‌نام می‌کنند. 

فرشته حشمتیان، معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی، مشارکت‌های مردمی و خانواده آموزش و پرورش با بیان اینکه الگویی جدید برای مدارس غیردولتی تعریف می‌شود، افزود: مدارس فعلاً حق افزایش شهریه را ندارند و باید طبق مصوبه سال قبل به‌صورت علی‌الحساب پیش‌ثبت‌نام‌ها را انجام دهند.

* افزایش حداقل ۲۰ درصدی شهریه مدارس غیر دولتی

مادر یک دانش‌آموز ابتدایی در شهرستان‌های استان تهران که فرزندش در مدرسه غیر دولتی تحصیل می‌کند، به خبرنگار فارس گفت: مدیر مدرسه فرزندم اعلام کرده است که شهریه سال تحصیلی آینده فرزندم حداقل ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: هیچ قیمتی به ما اعلام نمی‌شود و افزایش شهریه هم تنها پیش‌بینی و حدسیات است؛ ما چگونه می‌توانیم در این شرایط فرزندمان را در مدرسه ثبت‌نام کنیم.

مادر یک دانش‌آموز ابتدایی در شهر تهران نیز اظهار داشت: افزایش به طور میانگین ۳۰ درصدی شهریه مدارس، نکته‌ای است که در مراجعه به چند مدرسه برای ثبت‌نام فرزندم متوجه شدم.

وی اضافه کرد: به رغم آنکه آموزش و پرورش اعلام کرده است ثبت‌نام‌ها از ۱۶ خرداد آغاز می‌شود اما ثبت‌نام مدارس غیر دولتی آغاز شده است.

پدر یک دانش‌آموز دوره متوسطه در شهر تهران نیز گفت: آموزش و پرورش باید خیلی زودتر از زمان ثبت‌نام درباره شهریه مدارس غیردولتی اطلاع‌رسانی کند تا خانواده‌ها سردرگم نشوند.

وی افزود: در برخی از رسانه‌ها، خبرهایی مربوط به الگوی جدید شهریه خوانده‌ام اما در این خصوص مدارس اطلاعاتی ندارند.

* مدارس غیر دولتی درجه‌بندی می‌شوند

حشمتیان دو روز پیش در همایش مدیران، مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی و آموزش از راه دور استان کرمان  درباره قانون صندوق حمایت از مؤسسان مراکز غیردولتی افزود: هفته گذشته هیئت وزیران تصویب کرد که این قانون تمدید شود.

وی با اشاره به درجه‌بندی مدارس در سال تحصیلی آینده اظهار داشت: در همه مدارس، دستورالعمل ابلاغی سال جدید، بسیاری از ابهامات را برطرف می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها