امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10457
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۰
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر هداوند در نشست خبری خود با اشاره به فرا رسیدن اعیاد رجب اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر هداوند در نشست خبری خود با اشاره به فرا رسیدن اعیاد رجب اظهار داشت: این ایام را به همه هموطنان در سراسر کشور تبریک عرض می‌کنم.

وی به موضوع سازمان بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: از سالهای قبل این موضوع در دستور کار قرار گرفته بود و کارشناسان حوزه سلامت نیز تأکید ویژه‌ای را بر تشکیل این سازمان و تجمیع صندوق‌های بیمه‌ای داشته‌اند.

وی تصریح کرد: بند «ب» ماده 38 قانون برنامه توسعه از تشکیل سازمان بیمه سلامت از تجمیع صندوق‌های بیمه‌ای و دستگاه‌هایی که کار بیمه‌ای انجام می‌دهند تأکید کرده است.

هداوند با تشکیل سازمان بیمه سلامت که از تجمیع صندوق‌های بیمه‌ای شکل خواهد گرفت مشکلات ما در حوزه سلامت به تدریج رفع خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: با ادغام صندوق‌ها و سازمانهای بیمه‌ای در سازمان بیمه سلامت و ارائه خدمات یکسان شاهد رفع همپوشانی بیمه‌ای و صندوق‌ها و سازمانهای بیمه‌گر خواهیم بود و این در حالی است که با تجمیع صندوق‌ها شاهد تجمیع هزینه‌های منابع مالی و پرتی هزینه‌ها خواهیم بود.

وی اضافه کرد: با فعالیت سازمان بیمه سلامت و تجمیع تمامی صندوق‌ها در زیرمجموعه این سازمان شاهد بحث عدالت در سلامت خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: حدود 8 ماه گذشته سازمان بیمه سلامت و مجموعه مدیران و معاونین تلاش کرده‌اند وظایف قانونی خود را به نفع احسن انجام دهند که در این چند ماه دو کار مهم اجرا شده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون یک سری فعالیت در برنامه پنجم توسعه بر عهده سازمان بیمه سلامت قرار داده شده است که مجموعه مدیران تلاش کردند این اقدامات را انجام دهند و این در حالی است که یک سری اقدامات اجرایی نیز در سازمان بیمه سلامت انجام شده است.

هداوند خاطرنشان کرد: موضوع تدوین پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی با موضوع بیمه همگانی تنظیم و به معاونت برنامه‌ریزی و راهبردی ریاست جمهوری برای تصویب نهایی ارسال شده است.

وی تصریح کرد: تدوین شرح وظایف شورای عالی بیمه سلامت تهیه که پس از تصویب هیئت وزیران جهت تصویب نهایی به مجلس ارسال شده است.

وی افزود: موضوع تدوین و پیگیری آیین‌نامه‌ها با موضوعیت خرید راهبردی خدمت سلامت و همچنین بازنگری در خدمات بیمه پایه و کارگروه تدوین قیمت واقعی خدمات با هماهنگی سازمانهای بیمه‌گر و وزارت بهداشت از جمله اقداماتی بوده است که در این چند ماه انجام شده است.

هداوند خاطرنشان کرد: خوشبختانه همکاری خوبی با وزارت بهداشت در خصوص بازنگری ارزش نسبی خدمات سلامت وجود دارد که در این راستا و با برگزاری جلسات شورای عالی بیمه کتاب ارزش‌های نسبی سلامت تدوین و تهیه شد.

وی اضافه کرد: در این چند ماه نیز جلساتی با بیمه مرکزی در خصوص ساماندهی بیمه تکمیلی سلامت برگزار شده است که نتایج خوبی دربر داشته است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: یکی از مشکلات سازمان این است که منابع فعلی کفایت مصارف را نمی‌کند که در همین زمینه پیشنهادی به مجلس در خصوص افزایش سرانه سازمان از 5 درصد به 7 درصد داده شده است که خوشبختانه این پیشنهاد در کمیسیون اجتماعی، بهداشت و تلفیق مجلس به تصویب رسیده است که قرار است به زودی در صحن علنی مطرح شود که چنانچه این طرح رأی بیاورد می‌توانیم خدمات بهتری را به بیمه شدگان ارائه کنیم.

هداوند در ادامه نشست خبری خود ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات اجرایی که برای رفع مشکلات و هماهنگی بیشتر با صندوق‌های مشمول تحت قرار گرفتن در زیرمجموعه سازمان بیمه سلامت انجام شده است تهیه و تصویب ساختار سازمانی و شرح وظایف رده‌های مختلف ستادی و استانی است که این موضوع به تصویب هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت نیز رسیده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران خاطرنشان کرد: تهیه پیش‌نویس آیین‌نامه مالی سازمان و رفع همپوشانی در سازمان‌های بیمه‌گر جهت تسریع بخشیدن در کارهای اجرایی، توسعه IT و نرم‌افزارها بخش دیگری از اقدامات انجام شده از سوی سازمان سلامت در چند ماه گذشته است.

وی تأکید کرد: به زودی دفاتر بیمه‌ای یکسان برای بیمه شدگان توزیع خواهد شد و تمامی بیمه شدگان در سراسر کشور تنها یک دفترچه و تحت عنوان دفترچه سازمان بیمه سلامت خواهند داشت.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر مطالعات و مقدمات کارت هوشمند بیمه سلامت با همکاری معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری انجام شده است و به زودی این کارتها جایگزین دفاتر بیمه‌ای در سطح کشور خواهد شد.

هداوند افزود: با توجه به اینکه سازمان بیمه سلامت سازمان نوپایی است و به جای سازمان بیمه خدمات درمانی در سطح کشور مستقر شده است در این چند ماه توانسته است بسترسازی و زیرسازی خوبی را در سطح کشور جهت اجرای قانون انجام دهد.

وی اضافه کرد: حدود 20 صندوق در سازمان بیمه‌ای براساس قانون باید زیرمجموعه سازمان بیمه سلامت قرار گیرند که در این زمینه اقدامات اجرایی و ابلاغی‌های لازم انجام شده است.

وی افزود: در  8 ماه گذشته دعوت‌نامه‌هایی از سوی سازمان بیمه سلامت ایران به سازمان‌های بیمه‌گر جهت قرار گرفتن در زیرمجموعه سازمان بیمه سلامت ارسال شده است که علی‌رغم ارسال این دعوت‌نامه‌ها برخی از سازمان‌ها همکاری لازم را ندارند.

هداوند در خصوص اعلام اسامی صندوق‌هایی که همکاری لازم را با سازمان بیمه سلامت ندارند گفت: در این خصوص فعلاً اظهارنظری نمی‌کنم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بیان داشت: باید دستگاه‌های ناظر از جمله سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نیز در حکم اجرای قانون نظارت کافی و وافی را داشته باشند و با دستگاه‌ها و صندوق‌های بیمه‌ای که همکاری لازم را ندارند برخورد کنند.

وی تصریح کرد: تمامی صندوق‌های بیمه‌ای باید زیرمجموعه سازمان بیمه سلامت قرار گیرند و مستثنایی در این زمینه وجود ندارد و همه دستگاه‌ها و سازمان‌های بیمه‌ای باید به قانون تمکین کنند.

هداوند خاطرنشان کرد: تنها زیرمراکز ملکی تأمین اجتماعی زیرمجموعه سازمان بیمه سلامت قرار نخواهند گرفت و بخشهای دیگر سازمان تأمین اجتماعی باید زیرمجموعه سازمان بیمه سلامت قرار گیرند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: از امروز رسماً آمادگی سازمان بیمه سلامت جهت صدور دفاتر بیمه‌ای برای سازمانهای بیمه‌گر ارسال شده است که این در این زمینه پس از تفاهم‌نامه با سازمان موردنظر و پرداخت حق سرانه، سازمان بیمه سلامت برای بیمه شدگان آن سازمان دفترچه بیمه‌ای صادر خواهد کرد.

 هداوند بیان داشت: در صورتی که سازمانهای بیمه‌گر از قانون تمکین نمی‌کنند باید در برابر مراجع ذی صلاح پاسخگو باشند چرا که سازمان بیمه سلامت وظایف قانونی خود را در خصوص تجمیع صندوق‌های بیمه‌ای و ابلاغیه‌های موردنظر انجام داده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از آمادگی این سازمان برای پوشش افراد فاقد بیمه خبر داد و گفت: این افراد می‌توانند با مراجعه به دفاتر سازمان از بیمه ایرانیان استفاده کنند و این در حالی است که مراجعه کنندگان تنها 50 درصد حق بیمه را پرداخت و مابقی را دولت پرداخت می‌کند.

وی گفت: افرادی که نیازمندی آنها از سوی کمیته امداد خمینی احراز شود با پرداخت تنها 15 درصد از حق سرانه تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار خواهد گرفت.

هداوند اضافه کرد: سازمان تأمین اجتماعی صندوق بازنشستگی شهرداری تهران، صندوق بهداشت و درمان صنعت نفت، سازمان صدا و سیما، صندوق بازنشستگی صدا و سیما، سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح مشروط به اذن مقام معظم رهبری، صندوق حمایت و بازنشستگی آینده‌سازان، کمیته امداد خمینی، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی، بانک توسعه صادرات، بانک ملی ایران، بانک کشاورزی، بانک سپه، بانک توسعه تعاون، مراکز نوسازی و تحولات اداری و شرکت سهامی بیمه ایران از جمله صندوق‌هایی هستند که باید زیرمجموعه سازمان بیمه سلامت قرار گیرند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: طرحی را در یک ماهه گذشته از سوی کمیته امداد به مجلس شورای اسلامی در خصوص جداسازی خدمات بیمه‌ای مددجویان از سازمان بیمه سلامت به مراکز شورا ارسال شده بود که خوشبختانه با رایزنی‌های صورت گرفته و مستندات قانونی این طرح از سوی نمایندگان مجلس رد شد و مددجویان کمیته امداد همانند گذشته باید خدمات خود را از سازمان بیمه سلامت ایران دریافت کنند.

هداوند در خصوص مطالبات مراکز درمانی گفت: با توجه به اینکه منابع سازمان کفایت مصارف را نمی‌کند سازمان بیمه سلامت رایزنی‌هایی را با مجلس انجام داده است که در صورت نتیجه می‌توانیم در بحث پرداخت مطالبات نیز گام‌های خوبی را برداریم.

وی تأکید کرد: سازمان بیمه سلامت از جمله سازمانهایی است که مطالبات مراکز درمانی را در زمان معین شده پرداخت می‌کند و در حال حاضر ما 2 الی 3 ماه به مراکز طرف قرارداد بدهی داریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار