امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10458
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۰
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد شریف ملک زاده امروز در نخستین همایش گردشگری اقوام ایرانی از تشکیل کارگروه ملی اقوام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد شریف ملک زاده امروز در نخستین همایش گردشگری اقوام ایرانی از تشکیل کارگروه ملی اقوام ایرانی با مرکزیت استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این کارگروه با هدف انجام تحقیقات گسترده در خصوص آداب و رسوم و سنن اقوام ایرانی، و معرفی آنها به همگان تشکیل می شود.

وی با اشاره به اینکه دبیری این کارگروه را استاندار سیستان و بلوچستان بر عهده خواهد داشت، تصریح کرد: بسیاری از اقوام استان ها به عنوان اعضای این کارگروه انتخاب و فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: آنچه در تاریخ سیستان و بلوچستان باید به ثبت جهانی برسد حماسه مردم سیستان در تمامی زمینه هاست، اگر مردم سیستان نبودند شاهنامه نیز شکل نمی گرفت.

ملک زاده افزود: سیستان سرزمین است که در چهره مردمان آن می توان خلوص نیت را دید و این مردم با چهره خود می توانند ارزش ها را به جامعه تزریق کنند، مردم سیستان و بلوچستان هیچگاه از یاد تاریخ و تمدن فراموش نمی شوند.

معاون رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه علم باستان شناسی و تاریخ تمدن پویا و بنیادین سیستان و بلوچستان در دوره های تاریخی گذشته را به درستی نشان می دهد، اظهار داشت: مردم سیستان در سطح ملی و بین المللی ناشناخته مانده اند، سیستان و بلوچستان مردمان بزرگی دارد، تاریخ سیستان و تاریخ ایران گویای این واقعیت است که مردم این منطقه همواره حماسه ساز بوده اند.

وی همچنین از لباس محلی استان سیستان و بلوچستان به عنوان لباس هویت، برکت و تاریخ ساز نام برد و افزود: باید به لباس محلی سیستان افتخار کنیم چراکه اگر امروز با تمدن خود به دنیا فخر می فروشیم یکی از ریشه های اصلی تمدن شرق، تاریخ و تمدن بشری سیستان و بلوچستان است.

ملک زاده با اشاره به پیشنهاد مدیرکل میراث فرهنگی سیستان مبنی بر ثبت همایش اقوام ایرانی، اظهار داشت: از این پس چهار خرداد هر سال را به عنوان روز اقوام ایرانی دانسته و این روز را در شهر سوخته سیستان با حضور تمامی اقوام ایرانی جشن می گیریم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان را امن ترین استان کشور دانست و گفت: معاونت گردشگری باید تلاش کند تا این استان به عنوان امن ترین پایلوت گردشگری کشور به گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها