امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104580
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی اواخر وقت دوشنبه و در آستانه پایان آتش‌بس 5 روزه، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی اواخر وقت دوشنبه و در آستانه پایان آتش‌بس 5 روزه، با تمدید آتش‌بس موقت برای 24 ساعت دیگر، موافقت کرده‌اند.
دولت مصر که از دو هفته قبل میزبان مذاکرات آتش‌بس است، این خبر را اعلام کرده است. در بیانیه قاهره آمده است: «فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها با تمدید آتش‌بس به مدت 24 ساعت موافقت کردند تا مذاکرات جاری ادامه پیدا کند.»
یک عضو تیم مذاکره‌کننده فلسطینی که خواسته نامش فاش نشود، به خبرگزاری فرانسه گفته است که طرفین متن پیشنهادی خود برای آتش‌بس بلندمدت به یکدیگر ارائه کرده‌اند و قرار است طی 24 ساعت آینده در مورد آن بحث شود.
در روزهای اخیر گزارش‌های متعددی در رابطه با محتوای مذاکرات مطرح شده، اما تاکنون مقامات طرفین این گزارش‌ها را تائید نکرده‌اند. بازگشایی گذرگاه‌های غزه، موافقت اولیه با احداث بندر، صدور مجوز ماهیگیری در شعاع 12 کیلومتری و لغو تدریجی از جمله مواردی است که گفته می‌شود تل‌آویو با آن‌ها موافقت کرده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها