امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104584
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای از نابودی آخرین بخش از مواد شیمیایی سوریه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای از نابودی آخرین بخش از مواد شیمیایی سوریه استقبال کرده و آن را رخدادی بسیار مهم ارزیابی کرد.
«جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه از نابودی «خطرناک‌ترین تسلیحات شیمیایی سوریه» خبر داد و این امر را «نقطه عطفی» بزرگ توصیف کرد.
با این حال کری بار دیگر مدعی شده است که هنوز سوالاتی در مورد ابعاد برنامه شیمیایی سوریه وجود دارد. وی همچنین دولت سوریه را فاقد مشروعیت خوانده و مدعی استفاده از تسلیحات شیمیایی در این کشور شده است.
وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد پرسنل کشتی «کیپ ری» پس از حضور 45 روزه در آب‌های بین‌المللی، عملیات امحای خطرناک‌ترین بخش مواد شیمیایی سوریه را به پایان رسانده‌اند.
بر اساس توافقی که سال گذشته میان «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و کری صورت گرفت، دولت سوریه با امحای کامل برنامه تسلیحات شیمیایی خود موافقت کرد. با وجود ناامن بودن برخی مناطق سوریه و موانعی که در مسیر خروج مواد شیمیایی وجود داشت، روند امحای تسلیحات شیمیایی تأخیر چندانی نداشته است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها