امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104587
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، منابع آگاه می‌گویند «جان کری» وزیر خارجه آمریکا هفته آینده برای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، منابع آگاه می‌گویند «جان کری» وزیر خارجه آمریکا هفته آینده برای دیدار با مقامات اسرائیلی به منطقه سفر می‌کند.

هنوز تاریخ دقیق سفر کری به فلسطین اشغالی مشخص نشده و مقامات طرفین نیز این خبر را تائید نکرده‌اند. این خبر در حالی منتشر می‌شود که مذاکرات آتش‌بس غزه همچنان در قاهره پایتخت مصر در جریان است و نمایندگان رژیم‌صهیونیستی و حماس هنوز نتوانسته‌اند به توافق برسند.

آتش‌بس موقت غزه که آخر وقت روز دوشنبه به پایان رسید، با هدف ادامه مذاکرات و نهایی کردن مفاد آتش‌بس برای 24 ساعت دیگر نیز تمدید شده است. گزارش‌های متعددی در مورد محتوای مذاکرات منتشر شده، اما تاکنون هیچ‌یک از موارد منتشره، از سوی طرفین تائید نشده است.

روزنامه «دیلی‌صباح» ترکیه به نقل از منابع آگاه نوشته است که در پیش‌نویس توافقنامه آتش‌بس غزه، رژیم‌صهیونیستی موافقت اولیه خود با ساخت یک بندر در ساحل غزه را اعلام کرده است.

همچنین روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» و شبکه «المیادین» گزارش دادند که طرفین بر سر اعلام آتش‌بسی چند هفته‌ای به توافق رسیده‌اند و مصر به زودی بیانیه‌ای در این رابطه منتشر می‌کند.

شبکه «العربیه» هم گزارش داده است که تل‌آویو با صدور مجوز ماهیگیری در شعاع 12 کیلومتری ساحل غزه و همچنین بازگشایی 6 گذرگاه این منطقه موافقت کرده است.

رژیم‌صهیونیستی که عملیات موسوم به «صخره سخت» را با اعلام هدف خلع سلاح مقاومت فلسطینی آغاز کرد. مقامات تل‌آویو پس از شروع عملیات زمینی حتی از تلاش برای ریشه‌کن کردن گروه‌های مقاومت در غزه سخن گفتند. با این حال ارتش رژیم‌صهیونیستی پس از دو هفته و با برجای گذاشتن دستکم 64 کشته، مجبور به ترک نوار غزه شد. گروه‌های مقاومت پایان محاصره غزه را به عنوان شرط اصلی پایان نبرد اعلام کرده‌اند.

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در گزارشی در مورد روند مذاکرات، نوشته است که تل‌آویو به لغو تدریجی حصر غزه موافقت کرده و قرار است در اولین مرحله، گذرگاه‌های اصلی نوار غزه، بازگشایی شوند. غزه از 7 سال قبل و پس از آنکه حماس قدرت را در این منطقه به دست گرفت، توسط رژیم‌صهیونیستی در محاصره قرار گرفته است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار