امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10459
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۰
تعداد بازدید: 92
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، ابراهیم اعتصام معاون پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به فصل ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، ابراهیم اعتصام معاون پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و اجرایی شدن برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان، برنامه‌های فرهنگی و ورزشی متنوعی ویژه دانش‌آموزان استثنایی تدارک دیده شده است که در قالب مسابقات و جشنواره فرهنگی و ورزشی برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این مسابقات که دانش‌آموزان مدارس استثنایی و تلفیقی حضور دارند، گروه‌های استثنایی ناشنوا، کم‌توان ذهنی، نابینا و جسمی ـ حرکتی در سه بخش فرهنگی، هنری و ورزشی با هم رقابت می‌کنند.

اعتصام تصریح کرد: رقابت‌ها در رشته‌های ورزشی شامل آمادگی جسمانی، والیبال، فوتسال، دو و میدانی، تنیس روی میز، گویرانی، گلبال، شودان، شطرنج و بوچیا، در بخش فرهنگی در رشته‌های اذان، احکام، تفسیر، قرائت، حفظ نهج‌البلاغه، مداحی و صحیفه سجادیه و در بخش هنری در رشته‌هایی مانند شعر و داستان کوتاه، نمایش صحنه‌ای و عروسکی، آوایی و دستی و تجسمی برگزار خواهد شد.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اهمیت مسائل اخلاقی در این دوره از رقابت‌ها خاطرنشان کرد: کاپ اخلاق و انتخاب بهترین تیم اخلاقی از جمله بخش‌های این مسابقات است.

وی اضافه کرد: یکی از اهداف مهم این جشنواره توسعه و گسترش ورزش در بین دانش‌آموزان استثنایی و ایجاد انگیزه برای حضور آنان در فعالیت‌های ورزشی و پیشگیری از عوارض ناشی از معلولیت و ارتقا و رشد تربیتی دانش‌آموزان است.

اعتصام با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزان استثنایی اضافه کرد: در این جشنواره، دانش‌آموزان دوره‌های متوسطه، پیش‌دانشگاهی و راهنمایی حضور دارند و دانش‌آموزان ناشنوا و کم‌توان ذهنی برگزیده استانی فقط مجاز به شرکت در رشته احکام هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها