امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104590
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، نخستین روز بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان زنجان برگزار و طی این روز گروه‌های تئاتر به اجرای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، نخستین روز بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان زنجان برگزار و طی این روز گروه‌های تئاتر به اجرای برنامه پرداختند.

حضور پرشور علاقه‌مندان به تئاتر شور و نشاط خاصی به فرهنگسرای امام خمینی (ره) زنجان داده و علاقه‌مندان از ساعات نخست آغاز جشنواره آثار این جشنواره را تماشا کردند.

در نخستین روز این جشنواره که از ساعت 10.30 با اجرای نمایش دو در و یک نیمکت به کارگردانی علی عماری و میلاد اسکندری و نویسندگی داریوش مودبیان از شهرستان طارم آغاز شد، استقبال مطلوب تماشاگران موجب رونق فعالیت‌های این جشنواره شده است.

جلسه نقد و بررسی این نمایش نیز ساعت 11 و 45 دقیقه برگزار شد.

*اجرای 9 نمایش طی سه روز در زنجان

در سانس بعد از ظهر نخستین روز جشنواره تئاتر استان زنجان نیز نمایش هتل کالیفرنیا به کارگردانی و نویسندگی حسن جزء‌جوادی  از شهرستان طارم برگزار و جلسه نقد و بررسی این اثر ساعت 17 و 30 دقیقه با حضور علاقه‌مندان برگزار شد.

در همین روز نمایش مکث نیز به کارگردانی ابوالفضل رفیعی و نویسندگی هادی رفیعی از شهرستان خدابنده به روی صحنه رفت و جلسه نقد و بررسی این اثر نیز ساعت 19 و 45 دقیقه برگزار شد.

در دومین روز این جشنواره نیز نمایش نگاتیو به کارگردانی داود نجفی و نویسندگی علی کوچکی از شهرستان خرم‌دره در سانس صبح اجرا می‌شود.

در بعد از ظهر نیز نمایش رکوئیم به کارگردانی محمد رضا حسینی و نویسندگی سحر مشکین قلم و نمایش سربازهای چوبی به کارگردانی حمید رضا قزلباش و نویسندگی افشین ناصری با برگزاری جلسات نقد و بررسی اجرا می‌شود.

در سومین روز این جشنواره نیز نمایش کمدی اکتشافات به کارگردانی سعید کریمی و نویسندگی امید طاهری از شهرستان زنجان اجرا می‌شود.

در همین روز نمایش باغ انار به کارگردانی آرش قربانی و مهین فاطمی و نویسندگی آرش قربانی از شهرستان خدابنده به روی صحنه می‌رود.

بعد از برگزاری جلسه نقد و بررسی این اثر، بعد از ظهر یک روز ماهیگیری به کارگردانی اصغر محمدی و نویسندگی مهدی صالح‌تبار از شهرستان زنجان به روی صحنه می‌رود و جلسه نقد و بررسی نیز بعد از اجرای نمایش برگزار می‌شود.

گفتنی است، مراسم اختتامیه این جشنواره روز چهارشنبه از ساعت 17 و 45 دقیقه در فرهنگسرای امام خمینی (ره) آغاز شده و با معرفی نفرات برتر، این جشنواره به کار خود پایان می‌دهد.

رئیس اداره هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان  در حاشیه برگزاری جشنواره تئاتر استان زنجان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: بر اساس تقویم جشنواره تا 14 مرداد ماه سال جاری گروه‌های متقاضی باید درخواست خود را به دبیرخانه جشنواره ارائه می‌کردند.

مجید کامیار با بیان اینکه 25 درخواست به دبیرخانه جشنواره از سوی هنرمندان ارسال شده بود، افزود: هیئت انتخاب اولیه، 18 مرداد ماه این 25 اثر را به صورت صحنه‌ای باز بینی کردند.

وی با اشاره به اینکه در نهایت 9 نمایش به جشنواره تئاتر استان زنجان راه یافت، خاطرنشان کرد: ساسان قجر، اصغر شعبانی و صدیقه شریف‌پور هئیت باز بین این جشنواره هستند.

این مسئول با بیان اینکه این جشنواره از 26 مرداد ماه در فرهنگسرای امام خمینی (ره) آغاز به کار کرده است، خاطرنشان کرد: هر روز سه کار نمایشی به روی صحنه می‌رود.

رئیس اداره هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه نمایش‌های راه یافته به این جشنواره شش کار صحنه‌ای و سه کار پلاتو است، خاطرنشان کرد: دو اثر از شهرستان ابهر، دو اثر از شهرستان خدابنده، یک اثر از شهرستان خرم‌دره، یک اثر از شهرستان طارم و سه اثر از شهر زنجان در این جشنواره رقابت می‌کنند.

کامیار خاطرنشان کرد: داروی آثار توسط بهترین‌های حوزه تئاتر از جمله افشین خورشید باختری، محمد حسین زارعی‌فرد و عبدالحی شماسی انجام می‌شود.

وی از برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار ارائه شده به جشنواره بعد از اجرا خبر داد و گفت: رضا آشفته از کارگردانان و نویسندگان به نام کشور در این جلسات حضور دارد.

این مسئول با اشاره به راهیابی حداکثر دو اثر این جشنواره به جشنواره منطقه‌ای خاطرنشان کرد: در صورت کسب موفقیت در جشنواره منطقه‌ای، آثار به جشنواره بین‌المللی تئاتر معرفی می‌شوند.

رئیس اداره هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه گروه‌های ثبت شده و فعال در زمینه تئاتر دارای شرایط خاصی است، تصریح کرد:  از دو سال گذشته طرح استقرار و تشکیل گروه‌های نمایشی  آغاز شده و 10 گروه از زنجان برای دریافت پروانه فعالیت از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان معرفی شده‌اند.

کامیار با بیان اینکه این پروانه‌ها در سه سطح «الف»،« ب» و «ج» صادر می‌شود، ادامه داد: تا کنون دو گروه در بخش «ج » از استان زنجان پروانه فعالیت دریافت کرده‌اند.

*فعالیت 400 هنرمند تئاتر در استان زنجان

وی از فعالیت 400 هنرمند تئاتر در استان زنجان خبر داد این افراد به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه نخستین روز برگزاری جشنواره با استقبال مطلوبی از سوی تماشاگران مواجه شد، یادآور شد: امیدواریم در حوزه آموزش گام‌های اساسی برداشته شود تا علاقه‌مندان به این رشته به صورت علمی فعالیت خود را ادامه دهند.

رئیس اداره هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با مقایسه سطح کیفی این جشنواره با جشنواره‌های دوره‌های گذشته خاطرنشان کرد: سطح کیفی آثار ارائه شده در این جشنواره مطلوب است.

کامیار هیئت داوران توانمند و استقبال تماشاگران را از دیگر ویژگی‌های این جشنواره عنوان کرد و گفت: امیدواریم در اجرای‌های عمومی نیز علاقه‌مندان بیشتری حضور یابند.

گفتنی است، جشنواره تئاتر استان زنجان با حضور علاقه‌مندان و هنرمندان مطرح استان زنجان در حال برگزاری است.
انتهای پیام/73003/س40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها