امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104613
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسول اولیازاده، رئیس خانه عکاسان ایران درباره برگزاری نمایشگاه «فرم و معنا» اظهار داشت: این هنرجویان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسول اولیازاده، رئیس خانه عکاسان ایران درباره برگزاری نمایشگاه «فرم و معنا» اظهار داشت: این هنرجویان تنها سه ترم است که عکاسی می‌کنند و تجربه و تخصص کار چندانی ندارند، با این حال، تنها با سه دوره کلاس آموزشی این نمایشگاه موفق را برگزار کرده‌اند.

وی ادامه داد: یکی از مشکل‌ترین ژانرهای عکاسی، عکاسی فرم است و این هنرجویان توانسته‌اند به خوبی از عهده آن بربیایند؛ چرا که عکاسی را درست آموزش دیده‌ و شناخت درستی به دست آورده‌اند.

اولیازاده با تأکید بر اینکه کار آسانی نیست که در عکاسی فرم، معنا هم مستتر شود، گفت: این هنرجویان باید طوری عکاسی فرم را انجام می‌دادند که حاوی پیامی باشد و معنایی در آن نهفته باشد. این معنا می‌توانسته معنوی، سورئالیستی یا معناهای دیگر باشد. از همین رو، به این دلیل که دیدم این هنرجویان عکس‌های خوبی با این مضامین خلق کردند، تصمیم گرفتیم این نمایشگاه را برگزار کنیم.

این عکاس پیشکسوت با بیان این که اینها تازه شروع کار است و قرار نیست هنرجوها در این مرحله بمانند، گفت: این شروع خوبی است و باید قدر این شروع موفق را بدانند و به سوی قله‌های ترقی گام بردارند. این نمایشگاه اگر دیده شود و نقد شود می‌تواند سکوی خوبی برای پیشرفت این هنرجوها در آینده نزدیک باشد.

وی همچنین تاکید کرد که گالری شماره 2 به تجربه‌های جوان اختصاص داده شده و بیشتر همتش را گذاشته که افراد جوانی که کارهایشان در حدی است که باید دیده شوند، این امکان برایشان فراهم شود که نمایشگاه برگزار کنند.
* از این اولین تجربه خوشحالم

هانیه محمدی‌نکو، یکی از هنرجویان عکاسی که اثرش را در نمایشگاه «فرم و معنا» شرکت داده، درباره این نمایشگاه گفت: این اولین تجربه من در برگزاری نمایشگاه است.

وی با بیان این که مزیت این نمایشگاه گروهی این است که کارها از نظر استاد تایید شده است، بیان کرد: می‌توانیم بگوییم کار هنرجوها به هم نزدیک است و می‌تواند یک نقطه قوت حساب شود؛ چرا که کسی که برای دیدن عکس‌ها می‌آیند، می‌توانند یک موضوع واحد و در عین حال متفاوت را در این آثار ببیند.

این عکاس با بیان این که رشته تحصیلی‌اش متفاوت با عکاسی بوده، گفت: من خودآموخته نقاشی هستم اما از آنجا که به عکاسی علاقه داشتم، در این دوره‌ها شرکت کردم که به نظرم دوره‌های بسیار مفیدی بوده و توانسته‌ام آموخته‌های زیادی داشته باشم.

محمدی گفت: این تازه شروع کار ماست و اگر از ما حمایت کنند تا در ترم‌های بعدی هم بتوانیم نمایشگاه برگزار کنیم، اتفاق بسیار خوبی است که می‌تواند باعث پیشرفت علاقه‌مندان به عکاسی شود. ضمن این نمایشگاه موضوع خاصی داشته و تخصصی بوده، اگر موضوعات دیگری مانند موضوعات اجتماعی و رئال را هم کار کنیم، مردم بیشتر استقبال می‌کنند و به دیدن این آثار می‌آیند.

* فعالیت‌ها به کلاس درس محدود نشود

کامیار مجد، یکی دیگر از هنرجویان شرکت کننده در این نمایشگاه با استقبال از چنین اقدامی، گفت: به عکاسی به عنوان یک هنر علاقه داشتم و می‌خواستم آن را دنبال کنم که در کلاس‌های خانه عکاسان ایران شرکت کردم چرا که یکی از مراکز معتبر در این زمینه است. بعد از آن و تنها با گذشت سه ترم توانستیم چنین نمایشگاهی را برگزار کنیم که حاصل زحمات استادانمان برای انتقال داشته هایشان به ما بوده است.

وی با بیان اینکه هنرجویان با اشتیاق کامل در این کار گروهی شرکت کرده‌اند، گفت: امیدواریم در ادامه با حمایت اساتید بتوانیم کارهای موفق‌تری هم ارائه دهیم.  

مجد که پیش از این به صورت تجربی عکاسی طبیعت را انجام می‌داده، گفت: عکاسی را به صورت تجربی انجام می‌دادم و علم آن را نداشتم که در این مرکز توانستم مسیر درست را پیدا کنم و در آن مسیر حرکت کنم.

این عکاس جوان همچنین با اشاره به مفید بودن پاتوق‌های هفتگی بیان داشت: به نظرم هر چه فعالیت‌های جنبی و گروهی بیشتر شود و بتوانیم با اساتید بیشتری در ارتباط باشیم، بهتر می‌توانیم از تجربه افراد پیش‌کسوت در این زمینه استفاده کنیم. به این منظور بهتر است که فعالیت‌ها به کلاس‌های درس محدود نشود بلکه اقدامات فرهنگی در کنار آن وجود داشته باشد تا در فضای بحث و نقد، هنرجویان انگیزه بیشتری پیدا کنند.

گفتنی است نمایشگاه گروهی «فرم و معنا» از 25 تا 29 مرداد از ساعت 9 تا 18 در تهران، انتهای خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، خانه عکاسان ایران، گالری شماره 2 برپاست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها