امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۲۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104626
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
حجت‌الاسلام «سیدحسین کوششی» مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

حجت‌الاسلام «سیدحسین کوششی» مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به ضرورت تشکیل اتحادیه مدغم، اظهار داشت: آقای «حمید محمدی» دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی به اهمیت تشکیل اتحادیه مدغم برای ارتقای فعالیت‌های قرآنی تأکید کردند که البته لزوم تحقق این امر بر کسی پوشیده نیست.

تصویب تشکیل کمیته‌ای برای بررسی جزئیات اتحادیه مدغم

وی ادامه داد: در جلسات اخیری که با مسئولان دو اتحادیه داشتیم، مقرر شد برای ایجاد هماهنگی بیشتر و تسریع در روند ادغام کمیته‌ای تشکیل شود که البته تشکیل این کمیته در شورای توسعه فرهنگ قرآنی نیز به تصویب رسیده است.

مدیر عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور با بیان اینکه نظر این کمیته در ادغام اتحادیه‌ها فصل‌الخطاب است، تصریح کرد: تاکنون جزئیات کمیته و همچنین رئیس آن مشخص نشده اما قرار است نمایندگانی از دو اتحادیه، وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات در کمیته درباره نحوه و جزئیات ادغام اتحادیه‌ها تصمیم‌گیری کنند.

حجت‌الاسلام کوششی با اشاره به اینکه ترکیب اصلی کمیته تصمیم‌گیرنده به تصویب شورای توسعه نرسیده است، گفت: مکانیزم اجرایی و همچنین نحوه مدیریت اتحادیه مدغم در این کمیته مشخص خواهد شد که البته با توجه روند موجود فکر نمی‌کنم تصمیم نهایی و تکلیف اتحادیه مدغم حداقل تا یک سال آینده مشخص شود.

پیشنهاد 2 اتحادیه برای جزئیات اتحادیه مدغم

حجت‌الاسلام کوششی با بیان اینکه در جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی دو اتحادیه پیشنهاداتی برای تشکیل اتحادیه مدغم داشتند، خاطر نشان کرد: اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور پیشنهاد داد که وزارت ارشاد به عنوان رئیس اتحادیه مدغم و سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان دبیر این اتحادیه باشد اما اتحادیه تشکل‌های قرآنی معتقد بود که سازمان تبلیغات به عنوان نائب رئیس اتحادیه مدغم انتخاب شود که البته هنوز با هیچ کدام از این پیشنهادات موافقت نشده است.

وی با اشاره به اینکه تصمیم نهایی درباره ترکیب و اساسنامه اتحادیه مدغم بر اساس نظر کمیته صورت می‌گیرد، تصریح کرد: امیدواریم با ادغام اتحادیه‌ها گامی در راستای گسترش فعالیت‌های قرآنی و ترویج فرهنگ قرآنی برداریم.
انتهای پیام/ آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار