امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10464
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۰
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در تاریخ 30 دی سال گذشته، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره قتل در ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در تاریخ 30 دی سال گذشته، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره قتل در خیابان شوش شرقی ـ خیابان رهکویی ـ مغازه چلوکبابی، به کلانتری116 مولوی اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری و بررسی‌های اولیه مشخص شد فردی به نام علی 65 ساله در طبقه دوم مغازه‌، در حالیکه دستانش از پشت بسته شده توسط قاتل یا قاتلین به قتل رسیده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور قاضی سپیدنامه، بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با حضور کارآگاهان و تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم پلیس آگاهی در محل جنایت، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مغازه مجهز به دوربین‌های مداربسته است؛ بلافاصله کارآگاهان به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته داخل مغازه پرداخته و با صحنه جنایت روبرو شدند؛ تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته فردی حدودا 35 ساله را در حالی نشان داد که از پشت سر، گردن مقتول را گرفته و پس از جنایت اقدام به سرقت از داخل مغازه کرده و با یک ساک دستی مشکی از مغازه خارج شده است.

با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مدار بسته و با توجه به وقوع سرقت از محل جنایت، کارآگاهان به بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار پرداخته و موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت به نام سعید 37 ساله شدند که از سال 77، هفت بار به اتهام سرقت اماکن دستگیر و روانه زندان شده؛ بلافاصله مخفیگاه متهم در منطقه دروازه غار شناسایی و کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سعید از مخفیگاهش متواری است.
تحقیقات جهت دستگیری سعید در حالی ادامه داشت که برابر تحقیقات صورت گرفته، متهم بلامکان بود؛ لذا با توجه به احتمال ارتکاب جرایم مختلف بویژه سرقت، مشخصات متهم تحت تعقیبِ اداره دهم در اختیار تمامی پایگاه‌های پلیس آگاهی قرار گرفت تا در صورت دستگیری متهم، بلافاصله موضوع به اداره دهم اعلام شود.

در هفتم فروردین پرونده‌ای با موضوع سرقت اماکن در خیابان سئول، در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که مأموران گشت 110 موفق به دستگیری سارق در حین خارج کردن گاوصندوق از داخل مغازه شدند؛ با انتقال متهم به پایگاه سوم پلیس آگاهی، بلافاصله سعید توسط کارآگاهان مورد شناسایی قرار گرفت و در اختیار اداره دهم قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات، سعید در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت شد اما زمانیکه فیلم زمان جنایت برای وی نمایش داده شد، به ناچار لب به اعتراف گشود و در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: در حدود سه سال پیش زمانیکه در میدان راه آهن دست فروشی می‌کردم، با مقتول آشنا شدم؛ مقتول در کار تهیه غذا فعالیت داشت و بعد از مدتی، مغازه‌ای در منطقه دروازه غار اجاره کرد و چون من با او دوست بودم، همچنان برای گرفتن غذا به مغازه‌اش می‌رفتم؛ بعد از مدتی مقتول به بهانه خرید برنج و گوشت، مبلغ 800 هزار تومان از من قرض گرفت و قرار شد تا پول را 10 روزه باز پس دهد اما هر بار که درخواست پول را می کردم، او زمان دیگری را برای باز پس دادن پول تعیین می‌کرد تا اینکه به علت مشکلات مالی تصمیم گرفتم تا به شهرستان بازگردم.

متهم در خصوص روز جنایت به کارآگاهان گفت: در حالیکه مقدار زیادی موادمخدر از نوع حشیش مصرف کرده بودم، برای گرفتن پول به مغازه مقتول رفتم و سریع این موضوع با هم مشاجره کردیم که ناگهان کنترل خود را از دست داد و ضربه‌ای با دست به صورتش زدم؛ با پارچه ای که در مغازه بود، دستانش را از پشت بسته و به قصد ترساندن، با ساعد گردن مقتول را از پشت سر گرفتم تا فریاد نزند؛ بعد از چند دقیقه متوجه شدم که مقتول بیهوش شده؛ ترسیدم و برای آنکه کسی جسد را در وسط مغازه پیدا نکند، جنازه را از نردبان بالا برده و در بالکن مغازه رها کردم، سپس به دنبال پول‌های داخل مغازه گشتم اما تنها 100 هزار تومان بیشتر در داخل مغازه نبود؛ بلافاصله از تهران خارج شدم و نزدیک به یک ماه در شهرستان بودم اما مجدداً به تهران آمده و زمانیکه قصد سرقت گاوصندوق از یک مغازه چلوکبابی را داشتم، توسط مأموران دستگیر شدم.

سرهنگ کارآگاه آریا  حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی  پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم در خصوص ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت، دستور بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها