امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104643
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به مورموری، اکنون ۲۴ ساعت از وقوع زمین لرزه 6.1 ریشتری در مورموری می گذرد زمین لرزه ای که چند پیش لرزه بالای 5 ریشتر ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به مورموری، اکنون ۲۴ ساعت از وقوع زمین لرزه 6.1 ریشتری در مورموری می گذرد زمین لرزه ای که چند پیش لرزه بالای 5 ریشتر داشت.

از روز گذشته تا کنون نیز هر چند دقیقه زمین گاهی نمی لرزد و مردمی که از وحشت دو شب را در بیرون خانه سپری کرده اند، چشم بر هم می گذارند.

پس لرزه ها انقدر شدید بود که پیرزنی در فضای باز هم از وحشت تا آستانه ایست قلبی پیش رفت و کودکان بی وقفه فریاد میزدند و این سو و انسو می دویدند.

پیرمردی که خانه خراب شده بود با التماس از مسوولان درخواست چادر و اب خنک به همراه یخ داشت.

پدر جوانی هم از نیاز کودکش به اب خنک گفت و در خواست داشت تا میان انها چادر توزیع شود تا فرزندش از تیغ آفتاب در امان بماند.

البته متقاضیان چادر را تنها خانه خراب شده ها تشکیل نمی دهند و هستند در این میان سو استفاده کنندگانی که مانع توزیع چادر میان افراد مستحق شده اند.

تا نیمه شب گذشته هنوز مسوولان به تعدادی از روستاها سرکشی نکرده بودند و گروه بچه های خبرنگار به همراه تعدادی امدادگر اولین افرادی بودند که پای صحبتهای افرادی نشستند که از ترس پس لرزه ها روز و شب را در فضای باز میگذرانند و حتی نمی توانند از داخل منزل خود مواد غذایی بر دارند.

اما محمد سلیمانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام به خبرنگار فارس می گوید: از دیشب تا صبح امروز 900 چادر مسافرتی در 12 روستا خانوار و 21 هزار و 200 قوطی انواع کنسورجات و 7100 بطری اب معدنی میان روستاییان توزیع شده است.

سلیمانی در مورد توزیع اب خنک می گوید: وظیفه هلال احمر امداد و نجات و تغذیه اضطراری است و در مورد سایر موارد دستگاههای دیگر باید پاسخگو باشد.

آنچنان که به نظر می رسد این زمین لرزه تلفات جانی در پی نداشته است چرا که از شب قبل از وقوع زمین لرزه مردم به علت قطعی برق و گرمای هوا شب را بیرون از خانه سپری کرده بودند.

مورموری و اطرافش همچنان میلرزد و ما نیز به مانند مردم اینجا نتوانستیم لحظه ای چشم بر هم بگذاریم تا استراحتی داشته باشیم.

اینجا تنها گهگاهی نمیلرزد و میتوان نیازهای اولیه را برطرف کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها