امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104648
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۵
تعداد بازدید: 146
محمدرضا امیرکمالی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اینکه مصوبه‌ای در خصوص تکمیل زیرساختهای مسکن مهر از ...

محمدرضا امیرکمالی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اینکه مصوبه‌ای در خصوص تکمیل زیرساختهای مسکن مهر از محل آورده متقاضیان و فروش اراضی و املاک وزارت راه و شهرسازی در دولت دهم وجود دارد، گفت: هیات وزیران در سال 1392 مصوبه ای را صادر کرد که در بند 4 آن تاکید شده است وزارت راه و شهرسازی از محل واگذاری زمین‌ها و املاک خود و آورده متقاضیان نسبت به تامین منابع مالی مورد نیاز پروژه‌های زیرساختی مسکن مهر اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه این موضوع توسط معاون اول رئیس جمهوری مورد تاکید قرار گرفته و طی نامه‌ای به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شده است،افزود: در جلسه‌ای که با جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد این مصوبه در نامه‌ای به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ و مقرر شد تا این وزارتخانه گزارش آن را به معاون اول رئیس جمهوری ارائه کند.

امیرکمالی ادامه داد: طی این نشست مقرر شد افزون‌بر 2000 میلیارد ریال منابع پیش‌بینی شده در بودجه 1393، بیش از 10 هزار میلیارد ریال دیگر در نظر گرفته شود که هفت هزار میلیارد ریال از محل تبصره 22 قانون بودجه کل کشور و سه هزار میلیارد ریال از محل فروش انشعاب آب و برق و فاضلاب جهت تکمیل پروژه‌های مسکن مهری که در مرحله اتمام و نازک‌کاری است، تامین و پرداخت شود.

وی خاطر نشان کرد: مسئولان وزارت راه و شهرسازی براساس پیشنهاد مدیرعامل شرکت شهرهای جدید، میزان زمین‌های قابل تهاتر برای اجرای زیرساخت‌های آب و برق و فاضلاب را هرچه سریع‌تر تعیین کرده تا وزارت نیرو بتواند برنامه‌ریزی لازم را انجام دهد.

56 هزار میلیارد ریال برای تکمیل زیرساختهای مسکن مهر غیر خودمالکی نیاز است

امیرکمالی در پاسخ به این سئوال که چه میزان منابع مالی برای اجرای پروژه‌های زیرساختی آب و برق و فاضلاب نیاز است تاکید کرد: برای یک میلیون و 150 هزار واحد مسکن مهر غیر خودمالکی بالغ بر 56 هزار میلیارد ریال نیاز است.

وی اظهار داشت: به‌منظور جلوگیری از ایجاد تورم در کشور، پیشنهاد شد که از محل بازپرداخت اقساط تسهیلات پرداختی دولت به متقاضیان مسکن مهر، این منابع ازطریق دولت جهت اجرای پروژه‌های زیرساختی در اختیار وزارت نیرو قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: معضل اصلی وزارت نیرو جهت تکمیل و اجرای زیرساخت‌های آب و برق و فاضلاب مسکن مهر، عدم وجود منابع مالی است.

باید یک میلیون مترمکعب مخزن ذخیره آب احداث شود

وی گفت: براساس برآوردهای انجام‌شده، باید یک میلیون مترمکعب مخزن ذخیره آب احداث شود که تاکنون بیش از 526 هزار مترمکعب آن ساخته شده است .

وی ادامه داد: درمجموع باید 17 هزار لیتر بر ثانیه آب تامین شود که تاکنون تامین هشت هزار لیتر بر ثانیه محقق شده است.

اجرای بیش از 2000 کیلومتر شبکه فشار متوسط و 2300 کیلومتر شبکه فشار ضعیف

وی با بیان اینکه برای تکمیل زیرساخت شبکه برق نیز باید 3500 کیلومتر شبکه فشار متوسط و بیش از 4000 کیلومتر شبکه فشار ضعیف توزیع برای مصارف خانگی ایجاد شود، گفت: تا این لحظه بیش از 2000 کیلومتر شبکه فشار متوسط و بیش از 2300 کیلومتر شبکه فشار ضعیف اجرا شده است.

وی تاکید کرد: براساس آخرین هماهنگی به‌عمل آمده و به‌منظور رفاه متقاضیان مسکن مهر، مقرر شده تا زمانی که زیرساخت‌های آب و برق و فاضلاب تکمیل نشده است، از تحویل واحدهای مسکن مهر خودداری شود.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار