امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104649
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۵
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نفوذ در شهر «السویداء» و ریف جنوبی آن، مدت‌هاست به هدفی استراتژیک برای گروه‌های مسلح ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نفوذ در شهر «السویداء» و ریف جنوبی آن، مدت‌هاست به هدفی استراتژیک برای گروه‌های مسلح تبدیل شده است، به گونه‌ای که در این اواخر شاهد حملاتی از سوی جبهه النصره علیه دو شهرک «داما» و «دیر داما» در ریف شمال شرقی این استان بودیم که در جوار ریف استان درعا قرار دارد، منطقه‌ای که در آن گروه‌های تروریستی از دیدگاه‌ها و مشرب‌های مختلف حضور دارند و فعالیت می‌کنند.

به این ترتیب گروهی از عناصر وابسته به گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره با استفاده از مناطق بیابانی جنوب دو شهرک «داما» و «دیر داما»‌ و به طور مشخص دو منطقه حران و عریقه از توابع ریف شرقی درعا این دو شهرک را مورد حمله قرار دادند.

مقابله با حملات این گروه‌ها ابتدا به واسطه گروه‌های محلی انجام شد و این نیروها موفق شدند تا رسیدن نیروهای ارتش سوریه این گروه‌ها را مشغول کنند، با رسیدن نیروهای ارتش سوریه، این نیروها گروه‌های مسلح را محاصره کرده و با کمک نیروی هوایی و یگان توپخانه آنها و کاروان‌های امدادی و کمک‌رسانی آنها را مورد حمله قرار دادند.

در این حملات و براساس گزارش منابع میدانی سوری بیش از 40 تروریست وابسته به جبهه النصره به هلاکت رسیده و ده‌ها نفر از آنها زخمی شدند.

استان السویداء به این جهت که در جنوب سوریه قرار دارد و و از جمله استان‌های مرزی این کشور به شمار می‌آید و به دلیل موقعیت منحصر بفرد جغرافیایی آن مورد توجه گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره است، به گونه‌ای که این استان از جنوب به بیابان‌های اردن و از شرق به بیابان‌های عراق مرتبط می‌شود و تسلط بر آن زمینه مناسبی را برای حضور دو گروه تروریستی تکفیری داعش و النصره از شمال اردن گرفته تا غرب عراق فراهم و زمینه دستیابی آنها به بزرگراه دمشق را نیز تسهیل می‌کند.

استان السویداء با اکثریت دروزی نشین از جمله استان‌های امن سوریه به شمار می‌آید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها