امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104654
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۵
تعداد بازدید: 120
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; منابع فلسطینی حاضر در قاهره که در جریان امور مربوط به آتش‌بس غزه هستند به خبرگزاری فلسطین «سما» گفتند ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; منابع فلسطینی حاضر در قاهره که در جریان امور مربوط به آتش‌بس غزه هستند به خبرگزاری فلسطین «سما» گفتند خبرهایی که از دیروز دوشنبه در مورد توافق‌هایی در جریان مذاکرات منتشر شده حقیقت ندارد و با هدف اعمال فشار بر هیئت فلسطینی و در تنگنا قرار دادن آن در مقابل ملت فلسطین اعلام شده است.

این منابع افزودند که منتشر کنندگان این شایعات قصد تخریب روانی مردم را دارند و مواضع هیئت اسرائیلی نشان می‌دهد آنها همچنان لجاجت می‌ورزند و بر درخواست‌های خود اصرار دارند و حتی خواست‌های غیر معقولانه دیگری به آن افزوده‌اند که به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

همچنین «خالد البطش» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در همین راستا گفت: مذاکرات آتش‌بس دیشب درآستانه فروپاشی بود و آتش‌بس 24 ساعته را پذیرفتیم تا شاید مذاکرات را نجات دهیم.

از طرفی دیگر، «عزام الاحمد» سرپرست تیم فلسطینی مذاکرات (و عضو تشکیلات خودگردان) نیز هرگونه پیشرفتی را تکذیب کرد و افزود که دست‌های پنهانی مانع از به سرانجام رسیدن طرح مصر برای آتش‌بس می‌شوند.

طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی اواخر وقت دوشنبه و در آستانه پایان آتش‌بس 5 روزه، با تمدید آتش‌بس موقت برای 24 ساعت دیگر، موافقت کردند.

یک عضو تیم مذاکره‌کننده فلسطینی که خواسته نامش فاش نشود، به خبرگزاری فرانسه گفته است که طرفین متن پیشنهادی خود برای آتش‌بس بلندمدت به یکدیگر ارائه کرده‌اند و قرار است طی 24 ساعت آینده در مورد آن بحث شود.

در روزهای اخیر گزارش‌های متعددی در رابطه با محتوای مذاکرات مطرح شده، اما تاکنون مقامات طرفین این گزارش‌ها را تائید نکرده‌اند. بازگشایی گذرگاه‌های غزه، موافقت اولیه با احداث بندر، صدور مجوز ماهیگیری در شعاع 12 کیلومتری و لغو تدریجی از جمله مواردی است که اعلام شده بود تل‌آویو با آن‌ها موافقت کرده اما هنوز این موارد تایید نشده است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها