امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104666
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۵
تعداد بازدید: 32
رکن‌الدین جوادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: برنامه‌های مربوط به بهینه‌سازی و صرفه‌جویی در مصرف سوخت

رکن‌الدین جوادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: برنامه‌های مربوط به بهینه‌سازی و صرفه‌جویی در مصرف سوخت از جمله برنامه‌های شرکت ملی نفت در قالب بسته خروج از  رکود دولت است چنانکه شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت به عنوان یک مجری این طرح‌ها زیر مجموعه شرکت ملی نفت محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در بالادست برنامه‌ ما افزایش تولید گاز در کوتاه‌مدت از پارس جنوبی و دیگر میادین است، اضافه کرد: در 4 ماهه نخست امسال با تغییراتی که در برنامه‌ریزی انجام دادیم حدود 30 درصد بیشتر نسبت به 4 ماه مشابه سال گذشته گاز تولید کردیم که معادل یک میلیارد لیتر گازوئیل را جایگزین و مصرف این میزان سوخت را صرفه‌جویی کردیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت توضیح داد: برای این افزایش تولید، زمان تعمیرات پالایشگاه‌ها را کاهش دادیم، تغییراتی روی تأسیسات سرچاهی انجام دادیم و بخشی از گاز فاز 12 وارد مدار تولید شد.

وی افزود: هدفگذاری ما تا پایان سال اضافه برداشت حداقل 80 میلیون مترمکعب از پارس جنوبی است که تلاش می‌کنیم آن را به  100 میلیون مترمکعب برسانیم و ارزیابی‌ ما این است که احتمالا 88 تا 90 میلیون مترمکعب را محقق خواهیم کرد.

جوادی تصریح کرد: برنامه محوری شرکت ملی نفت در خروج از رکود افزایش تولید گاز و جایگزینی آن با سوخت مایع است چون نمی‌توانیم به اندازه ظرفیت تولید، نفت را صادر کنیم افزایش تولید نفت در اولویت اول ما نیست.

وی اضافه کرد: ضمن آن که در غرب کارون به محض کاهش محدودیت‌ها می‌توانیم تا پایان سال آینده 200 هزار بشکه در روز به تولید نفت کشور اضافه کنیم.

به گزارش فارس، میادین نفتی غرب کارون شامل میادین آزادگان شمالی، آزادگان جنوبی، یادآوران، یاران و منصوری است که امید اصلی افزایش یک میلیون بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت ایران محسوب می‌شوند و قراردادهای توسعه آنها با پیمانکاران داخلی و خارجی منعقد شده است.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار