امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104673
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۵
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، «محمد الحرازین»، از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین ابراز امیدواری کرد که مقاومت به توافقی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، «محمد الحرازین»، از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین ابراز امیدواری کرد که مقاومت به توافقی درباره آتش‌بس در نوار غزه برسد که هم خواسته‌های مقاومت را برآورده سازد و هم از خودگذشتگی‌های ملت فلسطین را پاس دارد.

به همین منظور الحرازین در تصریحاتی مکتوب که نسخه‌ای از آن در اختیار دفتر پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه قرار گرفت، از سیاستمداران و اصحاب رسانه خواست در سخنان و اظهارات خود منافع ملی را مد نظر قرار دهند و مذاکرات جاری در قاهره برای دستیابی به آتش بس را پوشش دهند.

این رهبر جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: عرصه فلسطینی نیاز به تشدید بحران و انتشار اخبار غیر موثق درباره مذاکرات ندارد و به همین دلیل باید تنها منافع ملی را در اظهارات خود مد نظر داشت.

از سوی دیگر، «قیس ابو لیلی»، معاون دبیرکل جبهه دموکراتیک و عضو هیأت فلسطینی حاضر در مذاکرات نیز گفت: امروز روز آخر مذاکرات و روز سرنوشت ساز برای دستیابی به توافقی است که حداقل خواسته‌ها و مطالبات ملت ما را برآورده سازد و محاصره نوار غزه را از بین ببرد.

ابولیلی افزود: بی‌شک مسئولیت رد طرح آتش‌بس مصر بر عهده کابینه رژیم صهیونیستی است.

در همین راستا «فیصل ابو شهلا»، عضو شورای انقلاب جنبش فتح و یکی دیگر از اعضای هیأت فلسطینی مذاکره کننده نیز گفت: قاهره خواسته‌های هیأت فلسطینی را در نظر داشته و به آن پایبند است و مناقشه درباره آنها را با نماینده رژیم صهیونیستی که در خلع سلاح مقامت نمود پیدا می‌کند، رد کرده است.

ابو شهلا با تاکید بر اینکه منطقی نیست، تا زمانی‌که ملت ما تحت اشغال هستند، مقاومت خلع سلاح شود، افزود: مذاکرات به دلیل موانعی که رژیم صهیونیستی ایجاد می‌کند، به سختی پیش می‌رود، به ویژه آنکه نمایندگان این رژیم تلاش می‌کنند، توافقنامه را از مضمون و مفهوم واقعی آن تهی کنند، در حالی‌که اهمیت این توافقنامه در آن است که از خودگذشتگی‌های فلسطینیان پس از تجاوزات دریایی و زمینی و هوایی رژیم صهیونیستی پاس داشته و به تجاوزات رژیم صهیونیستی پایان داده شود.

وی از موسسات و نهادهای بین المللی خواست به بازخواست و محاکمه اشغالگران اسرائیلی اقدام کنند که مسئولیت تمام این کشتارها وجنایات متوجه آن است و با در اجرای توافقنامه‌ها و معاهدات بین المللی از دوگانگی معیاری دوری کنند.

ابو شهلا همچنین از نادیده گرفتن جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین توسط شورای امنیت انتقاد کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار