امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104687
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۵
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌  صلاح الزواوی سفیر فلسطین در تهران در همایش مقاومت تا پیروزی امروز (سه‌شنبه) در ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌  صلاح الزواوی سفیر فلسطین در تهران در همایش مقاومت تا پیروزی امروز (سه‌شنبه) در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان اینکه اشغال غزه طرحی بود که به دنبال محو فلسطین و اشغال سوریه،‌عراق، اردن و ایران بود،‌گفت:‌ فلسطینیان مقاومت کردند و شهید دادند و مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست نقش ملی و قومی و اسلامی ما بود که بر آن همچنان استواریم و از خداوند تشکر می‌کنیم که به ما وعده داد که شهدای ما در بهشت و کشته‌های دشمن غاصب در جهنم خواهند بود.

الزواوی افزود: دشمن صهیونیستی خیال می‌کرد که با حملات دردناک به روستاها، مساجد، خانه‌ها و محاصره 7 ساله ظالمانه نوار غزه  ملت فلسطین به زانو در خواهد آمد و اجرا کننده نقشه‌‌های شوم آنها خواهد بود اما ملت شجاع فلسطین با مقاومت خود دشمنان را متعجب کردند و ایستادگی خود را به جهانیان  نمایش دادند.

سفیر فلسطین در تهران اظهار داشت‌:‌هم اکنون دوران پایان رژیم جعلی صهیونیست آغاز شده و برای این پایان هم نشانه‌هایی وجود دارد.

وی به تعداد شهدا و تخریب‌های گسترده در حمله به غزه اشاره کرد و تصریح داشت:‌تظاهرات گسترده‌ای علیه اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در جهان برگزار شده است و با اینکه بیش از 2 هزار شهید و 9 هزار زخمی دادیم و بیش از 40 مسجد و تعداد زیادی از مدارس تخریب شده ولی همچنان ایستادگی می‌کنیم.

الزواوی اظهار داشت:‌در مذاکرات آتش بس در قاهره درخواست صهیونیست‌ها در جریان است فلسطینیان خواستار رفع کامل محاصره غزه و ورود و خروج آزادانه آنان به دیگر مناطق هستند و آن را پیش‌شرط قرار دادند.

سفیر فلسطین در تهران گفت:‌دشمن معتقد بود که پس از تجاوز غزه وحدت در بین فلسطینیان کمتر خواهد شد ولی این تجاوز وحدت و همبستگی بیشتری را برای فلسطینیان به ارمغان آورد.

الزواوی گفت: علی‌رغم تعلل موضع‌گیری‌های اعراب در حمایت از ملت فلسطین در برابر تجاوز صهیونیست‌ها مقاومت باعث شد که مردم غزه موضع بهتری نسبت به قبل داشته باشند و به وحدت در موضع‌گیری‌ها و تصمیم‌ها امیدوار باشیم که این امر باعث ناکام کردن غده سرطانی اسرائیل است.

وی افزود: دشمن صهیونیستی و رژیم جعلی آن امنیت خود را از دست داده است زیرا که میلیون‌ها شهرک‌نشین در نتیجه هراس از موشک‌های مقاومت به پناهگاه‌های زیرزمینی گریخته‌اند و مهاجرت‌های فراوانی از سرزمین‌های صهیونیستی به سمت کشورهای مبدأ صورت گرفته است.

الزواوی افزود: در پایان تجاوز صهیونیست‌ها به غزه مرحله تاریخی از تاریخ اسلام شکل خواهد گرفت که شاید اختلافات گوناگونی که به نام داعش و تکفیری در منطقه به وجود آمده پایان پذیرد.

سفیر فلسطین در تهران تصریح کرد: اولین گام جدی در تاریخ رویارویی بین ما و دشمن در راه ناکام کردن عرصه بین‌المللی برای اشغال کامل سرزمین فلسطین به اجرا درآمده و گروه‌‌های همراستای ما متحد شده‌اند و اهداف بیشتری در انتظارمان است.

الزواوی در پایان اظهار داشت: اگر حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری از مردم غزه و فلسطین نبود این موفقیت بزرگ به دست نمی‌آمد و ما سعی می‌کنیم که به آرزوی حضرت امام خمینی (ره) را در خواندن نماز در بیت‌المقدس جامه عمل بپوشانیم و پرچم‌های خراسان در ایران را در سرزمین‌های قدس برافراشته کنیم.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها