امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104694
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
صالح اسکندری، استاد دانشگاه و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در شرق تهران درباره استیضاح وزیر ...

صالح اسکندری، استاد دانشگاه و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در شرق تهران درباره استیضاح وزیر علوم گفت: به نظر می رسد رئیس جمهور از استیضاح وزیر علوم زیاد هم ناراضی نیست.

اسکندری افزود: طبیعتا با رای نیاوردن وزیر علوم در جلسه استیضاح رئیس جمهور می تواند نیروی متمایل به جریان اعتدال و توسعه و یا کارگزاران را برای این وزارت‌خانه معرفی کند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: بعید به نظر می رسد آقای روحانی علاوه بر سرقفلی وزارت علوم، مالکیت آن را نیز به اصلاح‌طلبان داده باشد و با بلند شدن مستاجر 9 ماهه، این امکان برای رئیس جمهور فراهم می‌شود که یکی از خانواده سیاسی خود را در آن ساکن کند.

این استاد دانشگاه با اشاره به روند انتصابات فرجی‌دانا در دانشگاه های مختلف کشور گفت: طی چند ماه گذشته افراطی‌گری و تمایل به فتنه‌گران در برخی پیشنهادات برای انتصابات به حدی بود که اظهارات وزیر علوم در شورای عالی انقلاب فرهنگی از حجیت افتاده بود و اغلب اعضای این شورا از مراجع دیگر برای تصمیم‌گیری استفاده می‌کردند.

صالح اسکندری شخصیت علمی دکتر فرجی‌دانا را قابل احترام دانست و عنوان کرد: مطمئنا وجهه علمی وزیر علوم بر  وجهه سیاسی وی برتری دارد اما مسئله اینجاست که برخی سیاسیون وزارت علوم را اداره می کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی گواه این ادعا را رکود علمی در دانشگاه های کشور و سقوط دو رتبه ای جایگاه کشورمان در روند تولید علم دانست و افزود: مشکل فرجی‌‌‌دانا این است که امروز وزارت‌خانه متبوعش از درون خانه‌های برخی فتنه گران 88 و 78 اداره می‌شود و ایشان در مدیریت این وزارت‌خانه ناتوان است.

اسکندری با اشاره به انفعال وزیر علوم در جلسات پرسش و پاسخ دانشجویی در قبال انتصابات روسای دانشگاه‌ها گفت: اگر تحلیل گفتمانی از اظهارات جناب فرجی‌دانا طی دوره وزارتش صورت پذیرد به خوبی مشخص می‌شود که برخی انتصابات کاملا به وزیر و وزارت‌خانه تحمیلی است و وی نیز نمی‌تواند از کیان وزارت علوم در برابر زیاده‌خواهی‌های سیاسی دفاع کند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در نهایت با مرور تجربه یک ساله اصولگرایان در تعامل با دولت یازدهم گفت: تعارفات اصولگرایان با دولت جدید و نادیده گرفتن واقعیات اداره کشور به بهانه اینکه نباید دولت را در ابتدای کار مورد انتقاد قرار داد نتیجه ‌ای جز تسری هیجانات سیاسی به جریان حاکم بر قوه مجریه نداشته است.

وی گفت: هیچ کس حق ندارد دولتی که در وسط میدان اجرا در کشور است را تضعیف کند اما اداره کشور هم با تعارف ممکن نیست؛ واقعیاتی در رویکرد‌ها و اولویت‌بندی سیاست‌گذار‌ی‌های دولت وجود دارد که با خواست بخش معظمی از جامعه در تعارض است.

وی در پایان تاکید کرد: برخی مواضع و رویکرد‌های دولت با منافع و مصالح ملی ممکن است سازگار نباشد. ناگزیر باید جریان اصولگرا تعارفات را رها کند و به واقعیات موجود بپردازد و برایند این واقع‌نگری اصولگرایان چیزی جز خدمت به دولت یازدهم به منظور صیقل دادن  سیاست ها و راهبرد‌ها نیست.

 

انتهای پیام/ج

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها