امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104709
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مبارزان حوثی یا همان گروه انصارالله در انقلاب مردمی سال 2012 که به برکناری علی عبدالله صالح رئیس جمهور ...

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مبارزان حوثی یا همان گروه انصارالله در انقلاب مردمی سال 2012 که به برکناری علی عبدالله صالح رئیس جمهور یمن انجامید نقشی کلیدی داشتند و پس از روی کار آمدن رئیس‌جمهور انتصابی که خود معاون دیکتاتور سابق است، تلاش کردند با گفت‌وگو روند اصلاحات در کشور را دنبال کنند و حتی در کنفرانس گفت‌وگوهای ملی نیز حضور پیدا کردند اما حتی نماینده حوثی‌ها در این کنفرانس ترور شد.

سپس جنگ حزب «تجمع یمنی برای اصلاح» که غالباً از سلفی‌ها تشکیل شده بود و به نیابت از دولت یمن و از حمایت عربستان سعودی برخوردار بودند، علیه حوثی‌ها آغاز شد. حوثی‌ها نیز در مقابل، از خود دفاع کردند اما رهبران حوثی در تازه‌ترین موضع اعلام کردند که اگر تا به مطالبات آنها پاسخ داده نشود، آنها سیر اعتراضات مسالمت‌آمیز خود را آغاز خواهند کرد.
 


 

سرانجام شامگاه یکشنبه عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله و حوثی‌های یمن در صحبت‌های تلویزینی به دولت یمن هشدار داد که چنانچه به مطالبات مردم تا روز جمعه پاسخ داده نشود، با انقلاب مردمی برای سرنگونی دولت مواجه خواهد شد.

شهر صنعا روز گذشته شاهد تظاهرات صدها هزار یمنی در خیابان‌ها برای تحقق آرمان‌های سرکوب شده حرکت بیداری اسلامی بود.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها