امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104721
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
محمد فنایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد صحبت‌های امیر قلعه‌نویی پس از پیروزی مقابل سایپا و اینکه ...

محمد فنایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد صحبت‌های امیر قلعه‌نویی پس از پیروزی مقابل سایپا و اینکه کارشناسی‌های محمد فنایی از قبل تعیین شده است، گفت: با صحبت‌های قلعه‌نویی منم مشهور می‌شوم! هر انسان باوجدانی می‌داند که باید به صحبت‌های طرف مقابل احترام بگذارد اما آنچه ایشان می‌گوید کارشناسی شده نیست و از تفکرات خودش برداشت کرده است. قلعه‌نویی بر مبنای منافع تیمش صحبت می‌کند.

وی ادامه داد: من هرگز نمی‌توانم بگویم قلعه‌نویی در مربیگری اشتباهاتی داشته یا دارد. به خودم چنین جرأتی نمی‌دهم که در مورد قلعه‌نویی و دیگر مربیان نظر بدهم. حق نداریم نسبت به آنها صحبت کنیم. زیرا در مسائل فنی از آنها ناآگاه‌تریم. آنها هم متخصص داوری نیستند. امثال قلعه‌نویی‌ها نسبت به داوری ناآگاه هستند و من و امثال من هستیم که سال‌ها خاک داوری خورده‌ایم و سکوها و کرسی‌های بین‌المللی را گرفته‌ایم و ما هستیم که می‌توانیم نظر کارشناسی بدهیم. ما مردمی بسیار آگاه و بادانش داریم که فوتبال و داوری را خوب می‌فهمند. قلعه‌نویی به خودش و شخص مقابلش احترام بگذارد و اشخاص را مقابل هواداران تیمش قرار ندهد. هواداران استقلال و پرسپولیس باوجدان هستند و خوب و بد را تشخیص می‌دهند. اگر مربی کم می‌آورد دلیلش مشکل داوری نیست.

کمک‌داور حاضر در جام جهانی 1994 تصریح کرد: من اگر صحبتی می‌کنم بر اساس تفکرات و تجربیات خودم است که در بالاترین رده‌های داوری دنیا هم حضور داشته‌ایم و توجیه نمی‌کنیم. به امثال قلعه‌نویی‌ها احترام می‌گذارم که در دوران مربیگری‌شان موفق بودند اما این بداخلاقی است که کارشناس داوری را در مظان اتهام قرار می‌دهند. ارباب جراید و رسانه‌ها به خوبی می‌دانند که ما چگونه صحبت می‌کنیم. من شکایتی هم ندارم و افتخار می‌کنم که سال‌ها در میادین بین‌المللی داوری از جمله المپیک، جام جهانی و مسابقات قاره‌ای حضور داشتم و پرچم کشورم را به اهتزاز درآوردم. نمی‌خواستم جواب قلعه‌نویی را هم بدهم اما گاهی اوقات لازم است تا صحبت‌هایی را مطرح کنم.
انتهای پیام/ن

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار