امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104731
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین با اشاره به استیضاح وزیر علوم اظهار داشت: فشارهای گسترده‌ای برای توقف استیضاح ...

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین با اشاره به استیضاح وزیر علوم اظهار داشت: فشارهای گسترده‌ای برای توقف استیضاح اعمال می‌شود که مسائل غیرقابل قبول و تحمل است.

وی افزود: یکی از کارهای نمایندگان مجلس نظارت بر وزرا بوده و نمایندگان مجلس در راستای انجام همه وظایف خود تلاش خود را به کار می‌گیرند.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: زمانی که فرجی دانا به عنوان وزیر علوم معرفی شد بنا بود تا مشی اعتدال را پیش بگیرد اما شورای مشاوران تصمیم‌گیر وی این چنین عمل نکرده و حتی دو نفر از وزرایی که آقای روحانی به مجلس معرفی کرد سوابق نامناسبی در فتنه داشتند.

حسینی تأکید کرد: تندروهای مشارکتی و مجاهدین که آن روزها ارزش‌های انقلاب اسلامی را هدف گرفته بودند امروز قدرت نفس کشیدن پیدا کرده و می‌خواهند بر مسند امور قرار بگیرند اما همانطور که حداد عادل در دیدار با روحانی اعلام کرده مشی اعتدال روحانی باید توسط وزرای وی نیز رعایت شود اما متأسفانه اینطور نیست و همه رؤسای دانشگاه‌هایی که به شورای انقلاب فرهنگی معرفی می‌شوند بر سر آنها بحث و جدل و دعواست.

نماینده مردم قزوین آبیک و البرز در مجلس تصریح کرد: حتی به فرجی دانا نیز دو، سه بار فرصت داده شده و لاریجانی رئیس مجلس در این فرصت‌گیری برای وزیر علوم واسطه شد اما متأسفانه همانطور که معلوم بود وی نتوانست استیضاح‌کنندگان را قانع کند.

حسینی با اشاره به اظهارنظر اخیر محمد خاتمی در خصوص استیضاح وزیر علوم خاطرنشان کرد: مجلس، مجلس اصولگراست و مقابله با فتنه‌گران را به خواست مردم انجام داده و اجازه حاکمیت فتنه را هیچگاه نخواهد داد.

حسینی تأکید کرد: نمایندگان قطعاً استیضاح را با قاطعیت انجام داده و استیضاح نیز رأی می‌آورد.

این نماینده مجلس تنش‌های خبری و حرکات جوسازی‌ها را عاملی برای مصمم شدن نمایندگان برای استیضاح وزیر علوم عنوان و تصریح کرد: بی‌تردید اینگونه حرکات و فشارها برای توقف استیضاح ظلم به ملت محسوب می‌شود چرا که همانطور که رئیس جمهور حق اظهارنظر دارد نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان مردم حق دارند در مورد مسائلی که مردم از آنها مطالبه دارند اظهارنظر کنند.
انتهای پیام/2667/ج40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها