امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104745
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
امیر خجسته نماینده مردم همدان و رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به ...

امیر خجسته نماینده مردم همدان و رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به ارائه گزارشی از جلسه امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: آخرین وضعیت سیاسی و امنیتی کشور با حضور عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در جلسه امروز کمیسیون شوراها مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

وی افزود: طبق توافقی که در جلسه قبل با وزیر کشور داشتیم مقرر شد تا در راستای تعامل مجلس و دولت، مسائل داخلی کشور در فضایی صمیمی و مبتنی بر تعامل دو جانبه مطرح و به یک نقطه مشترک و واحد دست یافت.

رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس در ادامه با تقدیر از عملکرد رحمانی‌فضلی در ساماندهی امور داخلی و معضلات شهری، تصریح کرد: متأسفانه هر چند در داخل با معضلات متعددی همچون اعتیاد، طلاق، مهاجرت بی‌رویه، سرقت، نزاع خیابانی و مسائلی از این دست روبرو هستیم ولیکن بررسی‌های تخصصی کمیسیون نشان از آن دارد که مجموع سیاست‌های وزارت کشور در دوره اخیر،‌ حرکتی رو به رشد و در راستای اصلاح شرایط موجود بوده که لازم است از وزیر کشور و عوامل وی تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین تأکید کرد: به دنبال بررسی آخرین وضعیت امنیتی کشور با حضور معاونین و مدیران ارشد وزارت اطلاعات، طبق مصوبه کمیته سیاست داخلی کشور مقرر شد آخرین شرایط کشور در زمینه امنیت مرزها و امنیت کشور مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

خجسته با آسیب‌شناسی شرایط امنیتی در کشور، یادآور شد: عناصری در سیاست داخلی کشور وجود دارد که می‌تواند به عنوان عامل ضدامنیتی بوده و هزینه‌هایی متوجه نظام و مردم کند که معضلات اجتماعی بخشی از آنهاست.

وی با اشاره به گزارش وزیر کشور، گفت: در این نشست، وزیر کشور تحلیل درستی از شرایط مرزی و مشکلات ساکنان این مناطق داشتند که راهکارهای حل و فصل آنها بحث و بررسی شد؛ با توجه به غیرعلنی بودن جلسه امروز کمیسیون، مقرر شد معضلات و نکات امنیتی ارائه شده از سوی وزیر کشور در کمیته‌ای مشترک اصلاح و نسبت به رفع نواقص اقدام شود.

وی ادامه داد: آقای رحمانی‌فضلی معتقد است که با اجرای صحیح آمایش سرزمین و برنامه‌ریزی مناسب می‌توان در یک بازه 5 ساله تمام انسان‌ها را خودکفا کرد.

خجسته در پایان از تشکیل کمیته مشترک بررسی امور داخلی کشور با حضور کمیته‌های تخصصی کمیسیون و معاونت‌های مرتبط وزارت کشور خبر داد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار